Glābēji pirms došanās mežā aicina vilkt spilgtu apģērbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 10 mēnešiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā norāda, ka visvairāk cilvēku mežos un purvos apmaldās tieši vasaras mēnešos. Pērn kopumā atrasti 55 cilvēki, kas apmaldījušies šajās vietās. Lai sēņojot, ogojot vai dodoties pastaigā pa mežu, neapmaldītos un neapdraudētu savu veselību un dzīvību, glābēji iesaka rūpīgi sagatavoties.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece ieteica pirms došanās mežā informēt savus piederīgos par to, kurā vietā plānots ogot vai sēņot, kā arī par laiku, kad plānots atgriezties no meža.

“Otrkārt, ģērbjoties padomājiet ne tikai par to, kā sevi pasargāt no ērcēm un čūskām, bet arī par to, lai, ja sanāk apmaldīties, tad glābējiem būtu vieglāk jūs pamanīt. Aicinām izvēlēties apģērbam un galvassegai spilgtas krāsas,” sacīja Palkavniece.

Inta Palkavniece: Par ieteikumiem, dodoties mežā
00:00 / 01:00
Lejuplādēt

“Treškārt, ja iespējams, aicinām nedoties mežā vienatnē. Ceturtkārt, paņemt līdzi pilnībā uzlādētu telefonu un arī ūdeni. Gadījumā, ja ir sanācis apmaldīties, aicinām nekrist panikā, palūkoties apkārt, un varbūt ir kādi zīmīgi objekti – dzelzceļš vai koki, vai kādi dabas objekti, kas varētu būt labs orientieris un varētu palīdzēt glābējiem cilvēku atrast. Iesakāms ir, jau dodoties mežā, pievērst uzmanību šādiem orientieriem,” atgādināja Palkavniece.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti