Ģenerālprokurors: Policija neuzskatīja, ka Loginovam jāaizliedz ieņemt amatu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Rīgas brīvostas pārvaldniekam Leonīdam Loginovam saistībā ar prokuratūras sākto kriminālvajāšanu par dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošanu piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – ja tiek mainīta dzīvesvieta, tad par to ir jāpaziņo, to Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atklāja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

 

Kalnmeiers norādīja, ka no Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas  pārvaldes tika saņemts kriminālprocess un prokuratūra jau 12.oktobrī pret divām personām sākusi kriminālvajāšanu par dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošanu, kas ir izraisījis smagas sekas. Šīs amatpersonas ir Loginovs un viņa vietnieks Aigars Pečaks, apstiprināja ģenerālprokurors.

Viņš atzina arī, ka Loginovam un Pečakam ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – dzīvesvietas maiņas gadījumā paziņot jaunās dzīvesvietas adresi. Stingrāks drošības līdzeklis, tostarp aizliegums ieņemt amatu, brīvostas amatpersonām nav piemērots, jo procesa virzītājs – Valsts policija acīmredzot neuzskatīja, ka tāds būtu nepieciešams.

"Valsts policija šādu lēmumu [par aizliegumu ieņemt amatu] nepieņēma. Procesa virzītājs patstāvīgi izlemj šos jautājums, un Valsts policija, ja būtu uzskatījusi par nepieciešamu, viņi paši varēja piemērot šo punktu,” teica Kalnmeiers.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Ģenerālprokurors atzina, ka viņš piektdien, 23.oktobrī, arī virsprokuroram jautājis, ar ko ir pamatots tieši šāds drošības līdzeklis, nevis „smagāks – atstādināšana no ieņemamā amata, ko varbūt gaida arī sabiedrība”. Atbilde bijusi ļoti vienkārša – drošības līdzeklis piemēro atkarībā no nodarījuma smaguma pakāpes, pretdarbības un procesuālo pienākumu pildīšanas.

"Konkrētajā gadījumā pretdarbība ne no vienas apsūdzētās personas nav konstatēta. Tieši tāpat nav konstatēts, ka būtu kaut kāda viņu pienākumu nepildīšana,” teica Kalnmeiers.

Viņš norādīja, ka Latvijā pastāv institucionāla atstādināšana no ieņemamā amata, un, cik zināms, Rīgas brīvostas valdē "šī jautājuma izskatīšana tiek gatavota".

Jau ziņots, ka Valsts policija lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret Rīgas brīvostas pārvaldnieku Loginovu un viņa vietnieku Pečaku. Policija vien apstiprina, ka Rīgas brīvostas amatpersonām inkriminētais noziegums ir saistīts ar prēmiju izmaksu.

Ņemot vērā publiskajā telpa izskanējušo informāciju par kriminālvajāšanas uzsākšanu pret abām augstajām brīvostas amatpersonām, Rīgas brīvostas valde vērsusies prokuratūrā, lūdzot sniegt plašāku informāciju par šo lietu. Pēc šīs informācijas saņemšanas un izvērtēšanas tiks sasaukta ostas valdes ārkārtas sēde, lai lemtu par iespējamo Loginova un Pečaka atstādināšanu vai atbrīvošanu no amata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti