Dienas ziņas

Vakar protesta laikā astoņiem auto anulēta tehniskā apskate

Dienas ziņas

Apledojuma dēļ ievērojami pieaudzis traumu skaits

Seksuālā izmantošanā apsūdzētā ārsta lietu pārskatīs

Ģenerālprokurors pārskatīs seksuālā izmantošanā vainotā ārsta lietu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lietu par iespējamu seksuālu uzmākšanos pacientēm, kuru pēc daudzu gadu izmeklēšanas policija bija izbeigusi bez rezultāta, vēlreiz pārskatīs ģenerālprokurors. Pēc publiskotā Latvijas Radio un pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" kopīga apjomīga pētījuma ar nosaukumu "Vajadzēs noģērbties" ģenerālprokurors Juris Stukāns nolēmis vēlreiz pārskatīt lietu, pieprasot visus tās materiālus.

Sešas sievietes kādu imunologu bija apsūdzējušas seksuālā izmantošanā. Viņas norādīja, ka ārsts veicis ginekoloģiskas manipulācijas, kaut gan šādas apskates neatbilst viņa specialitātei, turklāt sieviešu aprakstītās manipulācijas ginekologi nemaz neveic.

Ģenerālprokuratūras pārstāve Aiga Eiduka norādīja: "Ģenerālprokurors ir pieprasījis konkrētās krimināllietas visus materiālus, lai lemtu par pārbaudi un lemtu par tālāko rīcību. Šobrīd, tā kā  visi lietas materiāli nav savākti, runāt par tālākiem soļiem, kādi varētu sekot, ir pāragri."

Ārsts gan policijai, gan Veselības inspekcijai bija atzinis, ka veicis ginekoloģiskas pārbaudes, taču noliedzis pacientu seksuālu izmantošanu. Ģenerālprokurors solījis vēlreiz iepazīties ar lietas materiāliem, tajā skaitā ar iesniegtajām sūdzībām un izmeklētāju pieņemtajiem lēmumiem, un tos vērtēt.

KONTEKSTS:

Vairākas sievietes apsūdzējušas imunologu Jevģēniju Ņikiforenko par savai specialitātei neatbilstošu manipulāciju veikšanu, kā arī vērsās policijā un citās uzraugošajās iestādēs, jo uzskatījušas, ka piedzīvotais bijusi seksuāla vardarbība, tomēr policija krimināllietu izbeidza, bet prokuratūra noraidīja sieviešu sūdzības par mediķi.

Ja vēlaties sazināties ar žurnālistēm, kas pēta šo tematu, lūdzu, rakstiet [email protected]. Jūsu identitāte netiks atklāta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti