FOTO, VIDEO: Labdarības maratona «Dod pieci! 2020» 2. diena

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Noritējusi labdarības akcijas “Dod pieci! 2020” otrā diena, saziedoti 43 448 eiro, sastapti uzticīgi ziedotāji un stikla studijas viesi. Tapis arī Toma Grēviņa video aicinājums visiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē, tiešsaistē aizpildot anketu.

"Dod pieci! 2020", seko līdzi tiešraidei!

Labdarības maratons "Dod pieci!" 152 stundu garā tiešraidē šogad vāca līdzekļus, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Minimālais ziedojums 5 eiro palīdz stundu būt drošībā cilvēkam, kurš bēg no fiziskas, emocionālas vai ekonomiskas vardarbības.

Ziedot ar dziesmu iespējams līdz 10. janvārim labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv.

Ja saskaries ar vardarbību ģimenē, palīdzības pieteikuma anketu iespējams aizpildīt "Dod pieci! 2020" mājaslapā.

Iepriekš ziņots, ka pirmajā labdarības maratona pret vardarbību ģimenē “Dod pieci!” dennaktī savākti ziedojumi 43 448 eiro apmērā. Visas dienas garumā, respektējot Latvijā pieņemtos epidemioloģiskos noteikumus, cilvēki piedalījās labdarības maratonā, ziedojot, ne tikai tiešsaistē, bet arī Doma Laukuma stikla studijā.

Šodien arī kļuva zināms, ka 24 stundu laikā "Ziedot.lv" bija saņēmis jau 8 palīdzības pieteikumus. Cilvēki ir lūguši psiholoģisko un juridisko atbalstu. Palīdzību pieteikt var, aizpildot tiešsaistes anketu.

Dienu iesāka Ilzes Jākobsones, Kitijas Laksas un Karlīnes Pilāberes no basketbola kluba “TTT Rīga” viesošanās. Basketbolistes ziedoja Kitijas Laksas kreklu ar visas komandas parakstiem, kas tiks izsolīts “Dod pieci! 2020” izsolē. Pēc basketbolistēm dīdžeji studijā uzņēma uztura speciālisti Baibu Grīnbergu, dziedātāju Kato un Kasparu Ansonu, kā arī grupu “Jorspeis”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Zane Avotiņa no biedrības “Skalbes”, stāstīja par dažādiem veidiem, ar kādiem cilvēki sastopas ar vardarbību ģimenē un attiecībās. Viņa atklāja, ka spert pirmo soli un izlauzties no vardarbīgām attiecībām cilvēkus attur daudz faktoru, bet svarīgi ir ticēt sev un savām sajūtām.

Starp labdarības maratona “Dod pieci! 2020” muzikālajiem viesiem bija arī Aminata, Ozols un xantikvariāts, kā arī grupa “Triana Park”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

"Re:Baltica" vēstnese, žurnāliste Ilze Vēbere šodien stāstīja par dažādiem veidiem, kādos izpaužas vardarbība ģimenē. Viņa atzīmēja, ka vardarbīgās attiecībās, konfliktos ļoti bieži ir viens vainīgais, kas ir pazīme, pēc kuras tās iespējams labāk atpazīt.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pēc tam, stikla studijā bija iespējams dzirdēt latgaliešu valodu tiekoties ar grupu “Latgalīšu Reps”. Grupas dalībnieks Didzis Kozlovs sacīja, ka mājās nevajadzētu justies nedroši. Vardarbības ģimenē problēma ir aktuāla valsts līmenī, uzskata Kozlovs.

"Tā kā es pats esmu tēvs, es domāju, ka ir viena ļoti būtiska lieta, ko mums vajadzētu sākt darīt mājās – tas ir runāt. Nerunāšana agri vai vēlu noved pie nepārdomātām rīcībām,” sacīja grupas “Latgalīšu reps” dalībnieks Ivo Grigalis.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
 

KONTEKSTS

Sešu gadu laikā labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti kopumā 1,3 miljoni eiro. Katru gadu šī akcija aktualizē kādu Latvijas sabiedrībā nozīmīgu tēmu. Šogad ziedojumi tiek novirzīti atbalstam cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti