Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valsts policijai jaunas krāsas

FOTO: Policijas auto un motocikli «tērpsies» zili dzeltenā krāsā uz balta fona (precizēts)

Policijas auto un motociklu jaunais trafarējums - zili dzeltenā krāsa uz balta fona - ir solis līdzi laikam, uzrunā pirmdien, 11. jūnijā, prezentējot sabiedrībā jauno dizainu, sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.
  • ĪSUMĀ:
  • Policijas auto trafarējums - zili dzeltenā krāsa uz balta fona - domāts redzamībai tumsā.
  • Trafarējums ir līdzīgs ārzemēs lietotajiem, lai to atpazītu arī ārzemnieki.
  • Dizainu izstrādājušas Mākslas akadēmijas studentes.
  • Pirmie transportlīdzekļi ar jaunajām krāsām varētu būt redzami 18.novembrī, visu auto nomaiņu plāno divu gadu laikā.
  • Jaunais auto trafarējums mazliet palielinās izmaksas, tomēr būtisks sadārdzinājums nav gaidāms.

Precizējums

Precizēta informācija, ka līdz 18.novembrim jaunais trafarējums būs uz visiem auto un motocikliem. Policijā informē, ka pirmie transportlīdzekļi ar jaunajām krāsām tiks sagatavoti līdz 18.novembrim. Visu auto jaunajam trafarējumam vajadzēs aptuveni divus gadus.

Ķuzis sacīja, ka jaunais dizains jeb trafarējums ietver nākotnes skatījumu. Trafarējums ir veidots, balstoties uz diviem principiem: redzamība, jo atšķirībā no līdzšinējā dizaina jaunais būs redzams tumsā, un krāsu izvēle. Tās simbolizē drošību un pieejamību.

Ķuzis akcentēja, ka līdzšinējais dizains bija izveidots 1991. gadā. Toreiz galvenais uzdevums bija atšķirties no padomju laika milicijas. Taču 27 gados ir mainījusies policija un sabiedrība, kā arī izpratne par drošību. Tāpēc tagad arī policijai ir jāmainās. Līdzīgu viedokli izteica arī Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs: “Šis ir stāsts par to, ka tikai tas, kas spēj mainīties, ies uz priekšu”.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis uzsvēra, ka ielās kādu laiku būs redzamas policijas mašīnas un motocikli gan ar veco, gan ar jauno dizainu. Viņš apliecināja, ka dizains ir līdzīgs citās valstīs redzamajam. Tas izskaidrojams ar to, lai ārzemnieki arī varētu viegli atpazīt policijas auto. Tomēr jaunais dizains nav ņemts kā kopija no ārzemēm – tajā ir ietvertas latviskās zīmes.

Dizaina autores ir divas Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Sallija Štāle un Megija Jurēvica. Kopumā projektā piedalījušies 18 akadēmijas studenti.

Pirmdienas, 11. jūnija, rītā Ķuzis radio "Pieci.lv" norādīja, ka šonedēļ jaunais auto braukās pa visu Latviju, ļaujot sabiedrībai pašai pamanīt jauno trafarējumu.

Latvijas Televīzijai Ķuzis norādīja, ka pirmās pie jaunajām krāsām tiks tās policijas mašīnas, kas ir iesaistītas satiksmes uzraudzībā, bet visa autoparka nomaiņa ilgs vismaz divus gadus.

Jaunais auto trafarējums mazliet palielinās izmaksas, tomēr būtisks sadārdzinājums nav gaidāms, Ķuzis pastāstīja Latvijas Radio.

8 komentāri
Maksims Ter-Oganesovs
daudz kur Eiropā ir tadas pašas krāsas
Artūrs Savickis
Iepriekšējā rakstā no rīta izteicu kritiku par intervijā dzirdēto terminu, ka auto turpmāk būšot "krāsainākas", bet izrādījās diezgan simpātisks noformējums - neuzkrītošas, elegantas krāsas, labs fonts un kernings, smuks elementu izvietojums. Ir ok.
Kremilek Rukis
Zili dzeltenais krāsu salikums kā padomju laika milicijai. Vai tās tagad būtu Latvijas krāsas?
Artūrs Savickis
Un melnā bija "Latvijas krāsa"? Ģerbonis arī izskatījās diezgan vecmodīgi, ja godīgi. Jaunajam dizainam kopumā nav ne vainas.
Karlis Bruvers
Tagad patiesi izskatās latviskāk - uzraksta "Policija" burtu fonti tādi paši kā konfektei Gotiņai
Zigfrida Kalatrida
" jaunais auto braukās pa visu Latviju, ļaujot sabiedrībai pašai pamanīt jauno trafarējumu." - Baigi jau svariigi - IZCILS PASAAKUMS . Racionaalaak gan buutu to kumedinju vietaa vairaak NETRAFAREETAAS MASHIINIITES pa ielaam palaist un polichiem algas pielikt ... va "apartamentus" piecilveeciskot.
Zigfrida Kalatrida
... bet tur varka praktiski nekaada ....
Laura
1) Suitu sievas, tiešām? 2) ...bet kā tad bez kādas 100-gades simbolikas?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti