Dienas ziņas

Skolēni cīnās ar politiķu izplatītajām baumām

Dienas ziņas

LMA studenti izpēta Āraišu arheoloģisko parku

Valsts policijai jaunas krāsas

FOTO: Policijas auto un motocikli «tērpsies» zili dzeltenā krāsā uz balta fona (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Policijas auto un motociklu jaunais trafarējums - zili dzeltenā krāsa uz balta fona - ir solis līdzi laikam, uzrunā pirmdien, 11. jūnijā, prezentējot sabiedrībā jauno dizainu, sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

  • ĪSUMĀ:
  • Policijas auto trafarējums - zili dzeltenā krāsa uz balta fona - domāts redzamībai tumsā.
  • Trafarējums ir līdzīgs ārzemēs lietotajiem, lai to atpazītu arī ārzemnieki.
  • Dizainu izstrādājušas Mākslas akadēmijas studentes.
  • Pirmie transportlīdzekļi ar jaunajām krāsām varētu būt redzami 18.novembrī, visu auto nomaiņu plāno divu gadu laikā.
  • Jaunais auto trafarējums mazliet palielinās izmaksas, tomēr būtisks sadārdzinājums nav gaidāms.

Precizējums

Precizēta informācija, ka līdz 18.novembrim jaunais trafarējums būs uz visiem auto un motocikliem. Policijā informē, ka pirmie transportlīdzekļi ar jaunajām krāsām tiks sagatavoti līdz 18.novembrim. Visu auto jaunajam trafarējumam vajadzēs aptuveni divus gadus.

Ķuzis sacīja, ka jaunais dizains jeb trafarējums ietver nākotnes skatījumu. Trafarējums ir veidots, balstoties uz diviem principiem: redzamība, jo atšķirībā no līdzšinējā dizaina jaunais būs redzams tumsā, un krāsu izvēle. Tās simbolizē drošību un pieejamību.

Ķuzis akcentēja, ka līdzšinējais dizains bija izveidots 1991. gadā. Toreiz galvenais uzdevums bija atšķirties no padomju laika milicijas. Taču 27 gados ir mainījusies policija un sabiedrība, kā arī izpratne par drošību. Tāpēc tagad arī policijai ir jāmainās. Līdzīgu viedokli izteica arī Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs: “Šis ir stāsts par to, ka tikai tas, kas spēj mainīties, ies uz priekšu”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis uzsvēra, ka ielās kādu laiku būs redzamas policijas mašīnas un motocikli gan ar veco, gan ar jauno dizainu. Viņš apliecināja, ka dizains ir līdzīgs citās valstīs redzamajam. Tas izskaidrojams ar to, lai ārzemnieki arī varētu viegli atpazīt policijas auto. Tomēr jaunais dizains nav ņemts kā kopija no ārzemēm – tajā ir ietvertas latviskās zīmes.

Dizaina autores ir divas Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Sallija Štāle un Megija Jurēvica. Kopumā projektā piedalījušies 18 akadēmijas studenti.

Pirmdienas, 11. jūnija, rītā Ķuzis radio "Pieci.lv" norādīja, ka šonedēļ jaunais auto braukās pa visu Latviju, ļaujot sabiedrībai pašai pamanīt jauno trafarējumu.

Latvijas Televīzijai Ķuzis norādīja, ka pirmās pie jaunajām krāsām tiks tās policijas mašīnas, kas ir iesaistītas satiksmes uzraudzībā, bet visa autoparka nomaiņa ilgs vismaz divus gadus.

Jaunais auto trafarējums mazliet palielinās izmaksas, tomēr būtisks sadārdzinājums nav gaidāms, Ķuzis pastāstīja Latvijas Radio.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti