Policijai būs jauns trafarējums – mūsdienīgs, stilīgs un labāk redzams

Valsts policijas automašīnu un motociklu jaunais trafarējums būs mūsdienīgs, labāk redzams, stilīgs un atbilstošs vispārpieņemtajiem Eiropas standartiem, radio “Pieci.lv” sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Viņš skaidroja, ka šīs izmaņas nav saistītas tikai ar valsts simtgadi. Liela nozīme ir arī faktam, ka pati policija un laikmets kopš pašreizējā atturīgā noformējuma ieviešanas ir mainījies. Krāsas ir piemērotas mūsdienu dinamiskajam dizainam, uzsvēra Ķuzis, atgādinādams, ka tieši Latvijas Mākslas akadēmijas jaunieši ir izveidojuši jauno trafarējumu.

Zināms, ka jaunais trafarējums ietvers devīzi “Mūsu darbs Jūsu drošībai!”.

Ķuzis norādīja, ka jaunais trafarējums patlaban ir redzams tikai uz viena policijas spēkrata. Taču domājams, ka līdz valsts simtgadei novembrī gan visas automašīnas, gan motocikli būs noformēti atbilstoši jaunajam trafarējumam.

Oficiāli policijas jaunais trafarējums sabiedrībai tiks atklāts pirmdien, 11. jūnijā, plkst. 13 pie Brīvības pieminekļa. Valsts policija paziņojumā medijiem atgādina, ka iepriekšējais trafarējums pastāvēja 27 gadus.

Līdzšinējais Valsts policijas trafarējums ir veidots 1991. gadā, un tā autors ir toreizējais Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Gunārs Glūdiņš. “Toreiz Valsts policijai bija svarīgi veidot savu vizuālo identitāti radikāli atšķirīgu no iepriekšējā padomju milicijas laika spilgti dzelteni zilā. Eleganti atturīgi pelēkai, ar ģerboni bija laikam ļoti atbilstošs risinājums,” norādīts policijas paziņojumā. Tomēr šobrīd policijas transports ir kļuvis daudz krāsaināks, spilgtāks un uzreiz pamanāmāks, tostarp tumsā.

Saistītie raksti
5 komentāri
Anonīms lietotājs 17890
Jauki. Daudzās Eiropas valstīs policijas auto ir marķēti dzeltenā un zilā krāsās.
MareksKa
Devīze spēcīgi pretrunīga. Sanāk, ka ir "mēs" un "jūs". Īstenībā esam tikai mēs - LV sabiedrība.
Anonīms lietotājs 20944
Itkā jau nebija ne vainas, varbūt atstarojošie elementi prasītos. Ko tiešām vajadzētu atjaunot ir pašu policistu formas. Ja ceļu policijas darbinieki izskatās puslīdz zolīdi, tad, vērojot kopējo izskatu, tas šķiet tāds diezgan bēdīgs.
Artūrs Savickis
Tak līdzšinējai krāsu tēmai nebija ne vainas, viens no neuzkrītošākajiem bet elegantākajiem policijas dizainiem, ko es pa pasauli braukājot esmu redzējis - priekš kam mums tagad kaut kādas ambulances krāsas policijas automašīnas?
Dzherijs
Kas vainas? Labāk lai policija ir pa gabalu pamanāmāka un pārkāpums vispār nenotiek, nekā piezogas tikai sodīšanai.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti