«Eurostat»: Latvijā – vislielākais dzīvokļos mītošo īpatsvars ES

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijā ir augstākais dzīvokļos mītošo īpatsvars starp 14 Eiropa Savienības valstīm, par kurām dati apkopoti "Eurostat", vēsta Rus.lsm.lv.

Latvijā 66% iedzīvotāju mitinās dzīvokļos, nevis privātmājās. ES statistikas dati par 2019. gadu liecina, ka vidēji ES 46,1% iedzīvotāju apmetušies dzīvokļos.

Kopš 2005. gada, no kura par Latviju tiek vākta statistika, proporcijas starp dzīvokļos un mājās dzīvojošajiem ir maz mainījušās – 3,5% robežās par labu mājām.

Dati parāda, ka pilsētās situācija nav īpaši mainījusies, bet iedzīvotāju daļa, kas dzīvo dzīvokļos lielu pilsētu nomalēs un mazās pilsētās palielinājusies līdz 11,7% (15 gadu laikā palielinājums gandrīz sešas reizes).

Kopš 2005. gada krasi samazinājies to cilvēku īpatsvars, kuri dzīvo dzīvokļos laukos (no 27,7% uz 15%).

34,8% eiropiešu dzīvo savrupmājās, bet rindu mājās – 18,5%. Latvijā situācija ir atšķirīga: valstī uzcelts ļoti maz rindu māju, tādēļ individuālās mājas veido 34%.

Statistika parāda, ka jaunu mājokļu būvniecība visaktīvākās ir mazās pilsētās un lielu pilsētu nomalēs: tur dzīvojamo ēku īpatsvars pieaudzis no 0,1% līdz 7,4%.

Neskaitot Latvijas iedzīvotājus, dzīvokļos daudz dzīvo arī Spānijā (65%) un Igaunijā (61%). Vismazāk dzīvokļos apmetušies Īrijā (8%) un Nīderlandē (21%).

"Eurostat" dati liecina, ka 67,1% Latvijas iedzīvotāju mitinās mājokļos, kas viņiem pieder un nav apgrūtināti ar hipotekārajiem kredītiem. Vēl 13,1% dzīvo savā mājoklī, kas iegādāts, ņemot kredītu. Īres (ieskaitot pašvaldības mājokļus) īpatsvars Latvijā veido 19,7%. Tajā pašā laikā – tikai 7,7% mājokli īrē par tirgus cenām.

Lietuvā, Igaunijā un Austrumeiropā to cilvēku īpatsvars, kuri dzīvo savās mājās, ir lielāks nekā vidēji Eiropā, atzīmē "Eurostat".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti