Labrīt

Plāno piešķirt 3 miljonus VKKF kultūras nozares uzņēmumu ilgtspējas programmai

Labrīt

Jaunievēlētais Valsts kontrolieris sola lielāku uzmanību veltīt lietderības revīzijām

Nacionālā apvienība ar Satversmes grozījumiem vēlas norādīt, ka ST pārkāpa pilnvaras

Dzintars: Ar spriedumu par viendzimuma pāra tiesībām Satversmes tiesa ir pārkāpusi savas pilnvaras

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Satversmes tiesa (ST) ir pārkāpusi savas pilnvaras un kompetenci, šādu viedokli, skaidrojot ST spriedumu par viendzimuma pāra tiesībām, intervijā Latvijas Radio izteica Raivis Dzintars (Nacionālā apvienība).

Saeimas deputāts pauda nostāju, ka, lai arī liela sabiedrības daļa uzskata pretēji, ar spriedumu viendzimuma pāru lietā ST ir pārkāpusi visas savas pilnvaras un kompetenci. Kā iemeslu deputāts minēja to, ka spriedums radījis nebijušu ģimenes konstrukciju. 

Dzintars norādīja, ka vairākas organizācijas paudušas atbalstu Nacionālās apvienības (NA) Saeimā iesniegtajam priekšlikumam par grozījumiem Satversmes 110. pantā, kas paredz konstitucionāli nostiprināt sievietes un vīrieša veidotas ģimenes jēdzienu. Tāpat liela daļa sabiedrības paudusi pretēju nostāju, tādēļ politiķis uzsvēra, ka par to nevar lemt ST, bet gan tas ir jādara tautas ievēlētajiem pārstāvjiem.

Vienlaikus Dzintars skaidroja, ka šajā jautājumā koalīcijai nav iespējams sadarboties, minot, ka no katra politiskā spēka puses var atrast gadījumu, kad koalīcijas Sadarbības līgums nav ievērots. 

Ceturtdien Saeimā notiks balsojums, lai NA piedāvātos likuma grozījumus nodotu komisijām. Tomēr iegūt nepieciešamās divas trešdaļas balsu būs grūti un tas varētu arī neizdoties, sacīja deputāts. 

KONTEKSTS:

Nacionālā apvienība iesniegusi Saeimā likumprojektu par grozījumu Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz labot Satversmes 110. pantu, konstitucionāli nostiprinot ģimenes jēdzienu kā vīrieša un sievietes savienību.

Nacionālās apvienības (NA) ieskatā valsts pamatlikumā nepieciešams skaidrāk definēt ģimenes jēdzienu pēc Satversmes tiesas 12. novembrī pasludinātā sprieduma, ka Darba likumā noteiktais par atvaļinājumu tikai bērna tēvam neatbilst Satversmei. Tāpat tiesā uzsvēra, ka ģimene nav tikai laulībā balstīta savienība. Tādēļ valsts pienākums ir aizsargāt un atbalstīt arī viendzimuma partneru ģimenes.

Partija uzskata, ka “tas ir patvaļīgs ģimenes jēdziena skaidrojums, kas neatbilst ne likumdevēja gribai, kas izteikta Satversmes 110. panta esošajā redakcijā, ne Latvijas sabiedrības izpratnei par to, kas ir ģimene”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti