Dienas ziņas

Franča Trasuna muzejam – 25

Dienas ziņas

Pirmo reizi Talsos "x-race" sacensības

Dundagā Stacijas dārza atklāšanas svētki

Dundagā piepilda divus gadus lolotu sapni - uzceļ jaunu rotaļu laukumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Divus gadus lolotais sapnis par bērnu rotaļu laukumu Dundagā Stacijas dārzā ir piepildījies. Ierosme šīs teritorijas labiekārtošanai un izveidei par atpūtas vietu radusies jaunajiem vecākiem.

Bērnu smiekli, radoša atmosfēra, dažādas atrakcijas, dāvanas un Liepājas ceļojošā cirka "Bez temata" izrāde - tā tika atklāta ilgi lolotā ideja par bērnu rotaļu laukumu esamību Dundagā. Gala rezultāts pašiem dundadzniekiem šķiet brīnišķīgs, jo to viņi veltījuši saviem bērniem.

"Situācija pirms diviem gadiem Dundagā bija diezgan bēdīga, rotaļlaukumu mums nebija. Šobrīd ir tā sajūta, ka bērni un jaunās ģimenes Dundagā ir ļoti gaidīti, ļoti mīlēti un mēs jūtamies pateicīgi,"

stāsta dundadzniece Sigita Liepa. Viņu papildina Dundagas novada administrācijas pārstāve Tamāra Kaudze: "Mēs bieži vien apstājamies pie idejas, taču tā netiek realizēta līdz galam. Ar šo es gribu teikt, ka šeit ir viens lielisks piemērs, ka sabiedrība var."

Tieši vietējo iedzīvotāju neatlaidība un ieguldītais darbs ir ļāvis sasniegt iecerēto mērķi. Divu gadu laikā tika rīkotas vairākas talkas, lai sakoptu vietu, kur šobrīd ierīkots rotaļu laukums. Lai saprastu, kādā rotaļu laukumā bērni vēlas rotaļāties, tika jautāts arī viņu viedoklis. Bērni kopā ar vecākiem radīja vairāk kā 70 dažādus zīmējumus savai sapņu vietai. "Bija jābūt ļoti pacietīgiem, neatlaidīgiem, jo divi gadi, tas nav mazs laiks. Tajā brīdī, kad tas aizsākās, tad nelikās, ka tas viss būs tik ilgi, bet viss notiek. Ir vienkārši jātic un jābūt pacietīgiem, un jācīnās līdz galam," pauž dundadzniece Ieva Kristiņa.

Rotaļu laukums izveidots 0,3 hektāru lielā teritorijā, kurā izveidota šķēršļu taka dažādām vecuma grupām, kas atdzīvina savulaik šai vietai tik nozīmīgo seno Dundagas mazbānīša maršrutu, kā arī uzstādīts rotaļlaukuma elements — lokomotīve — kā vietas vēsturisko simbolu un šķēršļu takas papildelements. "Ir realizēta viena projekta daļa. Mēs ceram, ka projekts turpināsies un mēs vēl varēsim uzstādīt dažādas aktīvos rotaļu elementus  papildus," norāda Kaudze.

Projekta kopējās izmaksas ir 15 000 eiro, un tas īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda un Dundagas novada pašvaldības finansiālo atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti