Dienas ziņas

"Vienotība" sanāk uz kongresu

Dienas ziņas

Piemin Otrā pasaules kara sākumu

Dundagā iedzīvotāji sadodas rokās

Dundadznieki neapmierinātību ar novada vadību pauž arī Senās uguns nakts svētkos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 9 mēnešiem.

Dundagas iedzīvotāju pikets 22.augustā pie novada domes nesasniedza gaidīto rezultātu, tādēļ, turpinot demonstrēt neapmierinātību par novada vadības darbu, Senās uguns nakts svētkos apmēram 1000 novada iedzīvotāju pulcējās ceļa posmos no Dundagas līdz Kolkai. Sadevušies rokās, ar līksmām dziesmām un uzmundrinošiem vārdiem visi sagaidīja tos dundadzniekus, kuri mēroja šo ceļu rokās nesot iedegtas lāpas. 

Pēc piketa pie novada domes dundadznieki saprata, ka apstāties nedrīkst. Ja reiz protesta gājienā sapulcējušies tik daudz novada iedzīvotāju, tad šāda vienotības parādīšana ir jāturpina. Tādēļ Senās uguns nakts laikā 54 dažāda vecuma cilvēki ceļu no Dundagas līdz Kolkai mēroja skrienot un ik pa posmam nododot viens otram iedegtu lāpu, tā simbolizējot gaismas un gaišo domu ceļu labākai nākotnei. 

“Man bija interesanti, ka tantes noskrien savu puskilometru lēnām, tad paņem jaunie futbolisti un aizskrien tā, ka nokūp, tad paņem nākamais tāds pats," teica galvenais lāpas nesējs Alberts Jasāns. "Okey, jā, tiku līdzi," viņš piebilst.

Teju 50 kilometru garajā ceļā iepretim ciemiem skrējējus sagaidīja un atbalstīja cilvēku ķēdes.

Rokās sadevušies un dziedot spēka dziesmas, visi savas labās domas deva līdzi, lai ar gaismu tās tiek aiznestas līdz Kolkas ragam. Ne viens vien iedzīvotājs atzina, ka šis pasākums, kas tika veidots kā apliecinājums pozitīvām pārmaiņām, viņiem atsaucis atmiņā akciju “Baltijas ceļš”.

Vens no pasākuma organizatoriem Jānis Dambītis pastāstīja, ka Dundagas novada iedzīvotāji ar šo akciju rādīja savu pilsonisko garu un pilsonisko gribu. "Ir ārkārtīgi liels prieks un gods būt kopā ar tādiem skaistiem, stipriem, gudriem novada ļaudīm." viņš uzsvēra.

Savukārt Kolkas iedzīvotāja Baiba Šuvcāne uzteica pasākumā valdošo pozitīvismu. "Tās gaišās sejas, gaišās acis un tā vienotība – tādu es neesmu piedzīvojusi šajā novadā," viņa teica. "Ceru, ka šīs sarkanās līnijas, kas ir pārkāptas, izdzēsīsies kādā brīdī un mēs turpināsim šādu vienotu ceļu uz attīstību, uz labklājību, uz kopējo, nevis dažu cilvēku iegribu apmierināšanu.”

Lai gan cilvēki pauda skumjas, ka domes vadība pasākumā netika manīta, tomēr

līdzās novada iedzīvotājiem bija arī domes opozīcijas deputāti, kuri novērtēja lielo kopīgas sajūtu, kādu radīja pasākums. 

“Mēs esam kopā ar tautu un tautu nedrīkst ignorēt nekādā veidā," pauda Dundagas novada domes deputāte Tamāra Kaudze. "Tas, ko novada dome dara, manuprāt, neuzklausa tautas viedokli un neieklausās tajā, tas nav labi.”

Uzrunātie pasākuma dalībnieki atzina, ka šaubās vai šī akcija kaut ko mainīs novada domes darbībā. Cilvēki vēlējās, lai tiktu atkārtoti pārskatīts jautājums par Kolkas pārvaldnieka atlaišanu, kā arī no amata atkāptos priekšsēdētājs un izpilddirektore. Taču viņi cer, ka iegūtais kopīgas spēks dos iedvesmu neapstāties un turpināt cīnīties par sava novada nākotni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti