Panorāma

Ar Ziemassvētku sūtījumiem pāri okeānam jāpasteidzas

Panorāma

Panorāma

Drīzumā varētu ievēlēt jaunu CVK sastāvu

Drīzumā varētu ievēlēt jaunu Centrālās vēlēšanu komisijas sastāvu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krimināllietā iesaistītā Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa no amata varētu tikt atbrīvota nevis ar īpašu balsojumu, bet gan kopā ar visu pārējo vēlēšanu komisiju. Saeimā pašlaik tiek vērtēts plāns, kas paredz, ka parlamenta frakcijas izvirzītu un ievēlētu jaunu vēlēšanu komisijas sastāvu.

Bērziņu šonedēļ atbrīvot no amata Saeimai lūdza Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Tas sācis kriminālprocesu par krāpšanu lielā apmērā, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī dienesta dokumentu viltošanu.

Likums paredz, ka sešu mēnešu laikā pēc Saeimas vēlēšanām jāievēlē jauns CVK sastāvs. Saeimas frakciju vadītāji pārrunājuši radušos situāciju, un drīzumā varētu lemt par visas komisijas nomaiņu, ne tikai Bērziņas, kuras līdzšinējā darbībā esot grūti saskatīt apzinātu ļaunprātību. 

"Šodien šis jautājums ir dienaskārtībā. Ceru, ka saprātīgā termiņā nonāksim pie lēmuma, svarīgi, lai šis process norit juridiski korekti, bez liekas aizķeršanās," skaidroja "Apvienotā saraksta" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

CVK priekšsēdētāju un vēl septiņus locekļus ievēlē Saeima. 

KONTEKSTS:

KNAB sācis kriminālprocesu aizdomās par iespējamu krāpšanu lielā apmērā, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījusi smagas sekas, kā arī šo noziedzīgo nodarījumu atbalstīšanu un dienesta dokumentu viltošanu saistībā ar CVK organizētu iepirkumu 2021. gadā. Lietā iesaistītas desmit. personas, tostarp CVK priekšsēdētāja un piecas amatpersonas. KNAB lūdza Saeimai CVK priekšsēdētāju atstādināt no amata pienākumu pildīšanas.

KNAB arī bija aizturējis CVK priekšsēdētāju, bet drīz pēc tam atbrīvoja, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Komentējot KNAB sākto kriminālprocesu, Bērziņa norādīja, ka CVK strādājusi pēc labākās sirdsapziņas. 

Tāpat KNAB pagājušajā otrdienā iepriekš sāktā kriminālprocesā veicis procesuālās darbības informācijas tehnoloģiju uzņēmumā "SOAAR", kas pēdējos gados uzvarējis apjomīgos CVK un citu valsts iestāžu iepirkumos. Šajā kriminālprocesā figurē uzņēmums un tā valdes loceklis. Saistībā ar kriminālprocesu KNAB ir sazinājies arī ar CVK, aģentūrai LETA pagājušajā nedēļā atklāja komisijas pārstāvji. CVK tad uzsvēra, ka neesot tiesīgi sniegt plašākus komentārus par izmeklēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti