«Dod pieci!» izaicinājumā velomaratonists Sprude pieveicis 2500 no 3200 km ceļā uz pasaules rekordu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Ultra velomaratonists Arvis Sprude trešdienas, 21. decembra, rītā pieveicis jau 2500 kilometrus (km) ceļā uz jaunu pasaules rekordu – 3200 km uz velo trenažiera. Par katru sportista nobraukto km uzņēmums "If apdrošināšana" ziedos 5 eiro labdarības maratonā "Dod pieci!".

Intervijā "Dod pieci!" studijas dīdžejiem Sprude pastāstīja, ka pirmajās izaicinājuma dienās viņa režīms bijis brīvāks, ļaujot organismam pierast pie lielās slodzes. Savukārt pēdējās divās dienās režīms kļuvis striktāks – miegam tiek atvēlētas divas stundas, pusdienām un vakariņām paredzētas vēl pa 30 minūšu pauzēm, kā arī 30 minūtes masāžas pauzei.

"Dažreiz ir tāda sajūta – uz ko es parakstījos!? Bet tad atceros mērķi, saņemos, kāpju virsū un sāku braukt," par pēdējo sešu dienu izaicinājumiem sacīja Sprude.

Līdz akcijas noslēgumam 22. decembra vakarā viņam atlicis pieveikt 700 km. "Pēc šīs sarunas sākas finiša taisne," intervijas noslēgumā sacīja sportists. Sprudes izaicinājums ir iekštelpās uz specializēta velo trenažiera sešās ar pusi dienās pārspēt esošo pasaules rekordu – 3180 km uz velo trenažiera.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad notiek no 16. līdz 22. decembrim un ir veltīts Latvijā nonākušo ukraiņu bēgļu bērnu atbalstam. Veselu nedēļu Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji 24/7 režīmā raidīs no īpašas stikla studijas Doma laukumā Rīgā, kur atskaņos ziedotāju izvēlētās dziesmas, dalīsies ar cilvēku pieredzes stāstiem un ekspertu viedokļiem.

Ikviens tiek aicināts ziedot naudas summu, sākot no 5 eiro, apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur labdarības platformu "Ziedot.lv" tiks izmantoti skolas piederumu un datoru iegādei, bērnu veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām nepieciešamām lietām.

Jau no 1. decembra ikviens var veikt ziedojumu mājaslapā dod.pieci.lv, "Circle K" degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā, bet laikā no 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus pieņems arī "Dod pieci!" stikla studijā Vecrīgā.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un ilggadējo ziedojumu partneri – labdarības organizāciju "Ziedot.lv". Maratona tiešraidei var sekot līdzi sabiedriskajos medijos – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī projekta mājaslapā "dodpieci.lv" un "Dod pieci!" sociālo tīklu kontos. Saziedotie līdzekļi 100% apmērā tiks izmantoti ziedojuma mērķim, un projekta administrēšanas izmaksas no ziedotāju naudas netiek finansētas.

Jau devīto gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un sniedz atbalstu noteiktām sabiedrības grupām. Iepriekšējos gados ziedojumi novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai,  neārstējami slimu cilvēku aprūpei un speciālās pārtikas iegādei, vardarbības mazināšanai ģimenēs, kā arī vides uzlabošanai cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

"Dod pieci!" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs radiodīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai sabiedrības grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošā komanda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti