Panorāma

ASV dzīvojošie latvieši gatavojas vēlēšanām

Panorāma

Latvijas Radio – 95!

"Dod pieci!" 2020. gada himna – "Es zinu, tu esi"

«Dod pieci!» 2020. gada himna – «Es zinu, tu esi»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” šogad veltīts vardarbības mazināšanai ģimenē. Katri pieci eiro nonāks pie cilvēkiem, kas vēlas pārtraukt vardarbīgās attiecības, bet viņiem nav līdzekļu, lai aizbrauktu prom, varētu apmesties citur, un dažkārt nav naudas pat medicīniskai ekspertīzei. Šā gada labdarības maratona himnas nosaukums ir “Es zinu, tu esi”, un šonedēļ notika dziesmas ierakstīšana.

“Es zinu, tu būsi mans draugs” – tā skan šī gada labdarības maratona “Dod pieci!” himna. Tās ieraksts un filmēšana šogad notiek divu dienu garumā, mūziķiem dalot dziesmas ierakstīšanas laikus tā, lai visi nepulcētos vienkopus. LTV raidījumam “Panorāma” bija iespēja ieskatīties dziesmas ieraksta tapšanā.

Šī gada labdarības maratona tēma ir – vardarbība ģimenē, smaga tēma. Taču dziesma vieš cerību stariņu brīdī, kad ir ļoti grūti.

“Šodien pat braucu uz ierakstu un pa Latvijas Radio klausījos raidījumu, kurā stāstīja par cilvēkiem, kuriem ir pavisam dziļas bēdas, grūtības vai sarežģīta situācija dzīvē. Un principā ir vajadzīgs viens cilvēks, ir vajadzīgs viens cilvēks, lai tiktu laukā no jebkuras bedres. Un, ja šī viena cilvēka nav, tad principā tā ir liela bezcerība.

Un šī dziesma ir kā himna tam, ka tev ir vismaz viens cilvēks, kurš tiešām tic, ka tu vari izkļūt no ikvienas bēdas. Lielākas vai mazākas,” stāsta mūziķis Jānis Šipkēvics.

Šogad dziesmas vārdus radījusi Inga Cipe, mūziku Jānis Šipkēvics, savukārt skaņdarba kopskaņu – grupa “Instrumenti”.

“Ar šo aizkustinājumu, ar šiem vārdiem, ka tu esi mans draugs, nu to vienmēr ir ļoti grūti aprakstīt, bet šī netveramā mūzikas un vārdu vibrācija, man liekas – tā nostrādā. Varbūt ne uzreiz, bet tā nostrādā,” saka mūziķis Renārs Kaupers.

Vardarbība ģimenē diemžēl visos laikos bijusi aktuāla, bet svarīgi saprast, ka tā nav tikai ģimenes lieta, un ir jāzina, kad iejaukties. Tāpēc ir jāsniedz palīdzība no malas.

“Jācer, ka šī dziesma arī iedvesmos cilvēkus paskatīties apkārt un pavērot, kas notiek. Šī ir aktuāla tēma par ģimenēm. Par to tiešām arī gribas parunāt, jo ir daudzi skaisti bērni un arī vecāki, pāri, kuri patiešām cieš no šīs vardarbības ģimenē. Tā kā mēs par to arī padziedam,” saka mūziķis Intars Busulis.

Labdarības maratons norisināsies īsi pirms Ziemassvētkiem. Pērn tajā saziedota rekordliela summa – 438 197 eiro. Tāpat kā katru gadu arī šogad katrus piecus eiro varēsim ziedot, kādam palīdzot un pasūtot radio ēterā kādu dziesmu. “Es zinu, tu esi” var būt viena no tām.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” šogad pievērsīsies vardarbībai ģimenē – sarežģītam un daudzslāņainam tematam, runājot gan par emocionālo, fizisko, finansiālo un cita veida vardarbību ģimenes locekļu starpā, gan par sekām un rīcības scenārijiem, lai dotu iespēju sākt dzīvi no jauna.

Maratona laikā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Ziedot.lv ātrās reaģēšanas jeb krīzes fondam, sniedzot finansiālu atbalstu galvenokārt sievietēm un bērniem, kas grib izrauties no apburtā loka – aiziet no vardarbīgām attiecībām –, bet nespēj to izdarīt atbalsta trūkuma dēļ.

Labdarības maratons “Dod pieci!” notiks no 17. līdz 23. decembrim. To rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Pirmo reizi projekta satura partneris būs Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica", kas vardarbības tēmu padziļināti pēta kopš pagājušā gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti