DJ Grēviņš veiksmīgi pieveic savu septīto «Dod pieci!» maratonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

DJ Toms Grēviņš ceturtdien, 22. decembrī īsi pirms plkst. 20.00 noskrējis savu septīto šī gada labdarības akcijas "Dod pieci!" maratonu ar mērķi savākt 10 000 eiro ukraiņu bērnu atbalstam Latvijā. Grēviņš skrējienu uzsāka no "Dod pieci!" stikla studijas Vecrīgā kopā ar prāvu pulku atbalstītāju, un turpināja skrējienu ap Vērmanes dārzu. 42 kilometru distanci viņš pieveica 4 stundās un 14 minūtēs. Šīs dienas skrējiena atbalstītājs ir lielveikalu tīkls "Rimi".

Pirms starta Grēviņš sarunā ar "Rimi Latvija" sabiedrisko attiecību vadītāju Juri Šleieru nosmējās, ka šodien noslēgsies viņa "līdz šim iespaidīgākais skriešanas seriāls "Dod pieci!" vēsturē" un arī šogad noslēdzošajā "sērijā" ar viņu kopā ir "Rimi".

Toma skrējienam var sekot līdzi tiešsaistē.

Šleiers sacīja, ka, viņaprāt, Grēviņa veikums šī gada "Dod pieci!" ietvaros ir iespaidīgākais rekords Latvijas vēsturē. Tā kā "Rimi" esot īpašas attiecības ar skriešanu, atbalsts Grēviņam licies kā loģisks solis. "Tā ir super ideja un super mērķis, kāpēc to darīt!" sacīja Šleiers.

Grēviņa skrējiena laikā Vērmanes dārzā darbosies vegānās zupas virtuve, kur katrs rīdzinieks varēs tikt pie siltas maltītes apmaiņā pret ziedojumu labdarības maratonā "Dod pieci!". Kopā ar dīdžeju šīs dienas maratonu skrien arī "Rimi Rīgas maratona" vadītājs Aigars Nords un mūziķis Kārlis Būmeisters.

Par savu ziedojumu "Rimi" izvēlējies grupas "Manic Street Preachers" dziesmu "If You Tolerate This Your Children Will Be Next".

Iepriekšējās sešās akcijas "Dod pieci!" dienās Grēviņš jau noskrējis maratonus Rēzeknē, Daugavpilī, Talsos, Jelgavā un Rīgā – galvaspilsētā šis būs jau trešais dīdžeja maratons.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad notiek no 16. līdz 22. decembrim un ir veltīts Latvijā nonākušo ukraiņu bēgļu-bērnu atbalstam. Veselu nedēļu Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji 24/7 režīmā raidīs no īpašas stikla studijas Doma laukumā Rīgā, kur atskaņos ziedotāju izvēlētās dziesmas, dalīsies ar cilvēku pieredzes stāstiem un ekspertu viedokļiem.

Ikviens tiek aicināts ziedot naudas summu, sākot no 5 eiro, apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur labdarības platformu "Ziedot.lv" tiks izmantoti skolas piederumu un datoru iegādei, bērnu veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām nepieciešamām lietām.

Jau no 1. decembra ikviens var veikt ziedojumu mājaslapā dod.pieci.lv, "Circle K" degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā, bet laikā no 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus pieņems arī "Dod pieci!" stikla studijā Vecrīgā.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un ilggadējo ziedojumu partneri – labdarības organizāciju "Ziedot.lv". Maratona tiešraidei var sekot līdzi sabiedriskajos medijos – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī projekta mājaslapā "dodpieci.lv" un "Dod pieci!" sociālo tīklu kontos. Saziedotie līdzekļi 100% apmērā tiks izmantoti ziedojuma mērķim, un projekta administrēšanas izmaksas no ziedotāju naudas netiek finansētas.

Jau devīto gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un sniedz atbalstu noteiktām sabiedrības grupām. Iepriekšējos gados ziedojumi novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai,  neārstējami slimu cilvēku aprūpei un speciālās pārtikas iegādei, vardarbības mazināšanai ģimenēs, kā arī vides uzlabošanai cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

"Dod pieci!" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs radiodīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai sabiedrības grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošā komanda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti