Dienas ziņas

No mājsaimniecībām vidē nonāk neattīrīti notekūdeņi

Dienas ziņas

Pastiprina Covid-19 ierobežojumus

Rīt sākas labdarības maratons "DOD PIECI!"

Dienu pirms «Dod pieci!» starta: Dīdžeji gatavojas darbam stikla studijā bez klātienes viesiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ceturtdien, 17. decembrī, tieši dienas vidū Rīgā, Doma laukumā, darbu sāks labdarības maratons “Dod pieci!”. Darbojoties un dzīvojot stikla studijā līdz pat 23. decembrim, radio “pieci.lv” dīdžeji dienu un nakti atskaņos tikai klausītāju izvēlētas dziesmas. Katri ziedotie pieci eiro garantēs stundu drošībā tām ģimenēm, kuras bēg no vardarbības.

Stikla studijā ir mirklis pirms. Taču šogad bez svinīgās iekšā slēgšanas un ārā laišanas. Arī dziesmas jāizvēlas internetā.

Covid-19 laiks ieviesis jaunus drošības noteikumus. Dīdžeji būs redzami un dzirdami, taču pat stikla studijas viesus viņi nesatiks klātienē.

“Sākās lielas sarunas ar infektoloģijas centru. Ir drošības noteikumi. Būsim absolūti izolēti no visiem. Mūs nošķirs stikls. Un mums neviens klāt netiks,” pastāstīja dīdžejs Toms Grēviņš.

Lodziņš, aiz kura bija satiekami “Ziedot.lv” darbinieki, būs slēgts. Izvēlēto dziesmu nevarēs reģistrēt. Taču ziedot uz vietas varēs.

“Var staigāt apkārt, var elpot svaigu gaisu, ja jums netīšām sanāk iet garām. Vienīgais būtu forši to darīt tajā laikā, kad cits to nedara. Lai arī kas mūs sagaidītu, ir jau izdevies. Ziedošanas statistikai es nepievēršu uzmanību, bet Rūta Dimanta sit plaukstas – vai cik jauki, vai cik jauki!” pastāstīja Grēviņš.

Tomam Grēviņam šis būs jau septītais labdarības maratona gads.

“Ir grūti pašam aptvert, ka tā mazā rotaļa, kuru mēs iesākām, ir pārvērtusies par valstiska mēroga notikumu. Un ir milzīgs gods to darīt,” pauda Grēviņš.

Maratons sākas 17. decembrī plkst.12 un ilgs 152 stundas – līdz 23. decembra vakaram.

Labdarības maratona "Dod pieci!" studija Doma laukumā, 2020.gada decembris.
Labdarības maratona "Dod pieci!" studija Doma laukumā, 2020.gada decembris.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” šogad pievērsīsies vardarbībai ģimenē – sarežģītam un daudzslāņainam tematam, runājot gan par emocionālo, fizisko, finansiālo un cita veida vardarbību ģimenes locekļu starpā, gan par sekām un rīcības scenārijiem, lai dotu iespēju sākt dzīvi no jauna. Labdarības maratons “Dod pieci!” notiks no 17. līdz 23. decembrim.

Maratona laikā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Ziedot.lv ātrās reaģēšanas jeb krīzes fondam, sniedzot finansiālu atbalstu galvenokārt sievietēm un bērniem, kas grib izrauties no apburtā loka – aiziet no vardarbīgām attiecībām –, bet nespēj to izdarīt atbalsta trūkuma dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti