Debates «8 krēsli»: Homoseksuāļu tiesību paplašināšanu atbalsta Žagars un Kalniete

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Homoseksuāļu tiesību paplašināšanu Latvijas Televīzijas priekšvēlēšanu debatēs atbalstīja divi Eiropas Parlamenta (EP) kandidāti Andrejs Žagars („Latvijas attīstībai”) un Sandra Kalniete („Vienotība”).

Kalniete, kura atbalstīja rezolūciju par Eiropas Savienības ceļvedi homofobijas un ar dzimumorientāciju un dzimumidentitāti saistītas diskriminācijas apkarošanai, debatēs norādīja, ka laulības ir savienība starp vīrieti un sievieti, taču būtu svarīgi cilvēkiem ar citu seksuālo orientāciju vismaz garantēt tās pašas tiesības, kas ir heteroseksuāliem cilvēkiem.

„Tās būtu jāsauc par pastāvīgās partnerības attiecībām – tā ir cita civiltiesiskā sasaiste,” teica Kalniete.

Savukārt Žagars uzsvēra, ka nākamajai Saeimai būs aktuāls jautājums par homoseksuālu cilvēku tiesībām un par to, vai atzīt citās valstīs noslēgtās viendzimuma laulības. Viņaprāt, likumdošanā būtu jānosaka viendzimuma pāru mantiskās attiecības un aprūpes tiesības.

Tikmēr pārējie EP deputātu kandidāti pauda atbalstu kristīgajām vērtībām un tradicionālai ģimenei.

Kristīgi demokrātiskās savienības pārstāvis Mareks Raups pauda sašutumu par šādu tematu debatēs.„Vai sabiedriskajai televīzijai tiešām ir jārunā par šādām tēmām, kad ir tik daudz risināmu jautājumu? Mēs esam pret, mēs iestājamies par tradicionālu ģimeni,” uzsvēra Raups.

Arī Jānis Dinēvičs no Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas pauda atbalstu tradicionālām attiecībām, vienlaikus uzsverot, ka homoseksuāli pāri nav nosodāmi.

„Lai katrs dara savās mājās, ko grib. Bet, ja homoseksuāļi šo lietu propagandē, ja to uzspiež sabiedrībai kā zināmu normu vai ekstravaganci – tas nav pieļaujams,” sacīja Dinēvičs.

Arī Andris Rubīns (Latvijas Atdzimšanas partija) un Andrejs Klementjevs („Saskaņa”) pauda, ka vīrietim ir jābūt laulībā ar sievieti.

„Eiropā ir plašas tiesības homoseksuāļiem, es to nenosodu. Ja kādam Latvijā gribas plašākas tiesības, var brīvi pārvietoties par Eiropu. Latvijā vajag attīstīt tradicionālās ģimenes vērtības, jo mums ir maza dzimstība,” klāstīja Rubīns, piebilstot, ka par tik nozīmīgiem jautājumiem kā homoseksuāļu tiesības būtu jārīko referendums.

Savukārt Klementjevs piebilda, ka nepilsoņi ir daudz vairāk apspiesti nekā homoseksuāļi Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti