De Facto

Uzpūstas tāmes un tūrisms biznesa vietā par Eiropas fondu naudu

De Facto

Rimšēviča-Martinsona lietas tiesneses negaidītais atlūgums

Martinsona būvniecības impērija - KHL hokejista rokās

«De facto»: Martinsona bijušās impērijas slepenais īpašnieks - Krievijas hokejista Nikuļina ģimene

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Vairākos kriminālprocesos ierautajam uzņēmējam Mārim Martinsonam kādreiz piederējušie un viņa iepriekš vadītie uzņēmumi “Velve”, “Moduls Engineering” un “Lucidus” pieder Martinsona sena paziņas, slavenā Krievijas hokejista Iļjas Nikuļina ģimenei, svētdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

ĪSUMĀ:

  • Starp “Velve” un “Lucidus” īpašniekiem gadiem nav Martinsona vārda, bet “Moduls Engineering” vadībā dēls Mārcis.
  • Uzņēmumu “Velve” un “Moduls Engineering” jaunie īpašnieki - firma “IVN Finance” - slēpās aiz Maltas ofšoriem.
  • Patiesā labuma guvēja izrādījās nevienam nezināma sieviete vārdā Jekaterina Nikuļina, hokejista Iļjas Nikuļina sieva.
  • Ņikuļinu ar Māri Martinsonu kopš 2011.gada saista daļas Maltas ofšorā, kas stāvēja aiz ātro kredītu giganta “4finance”.
  • Starp Martinsonu un Nikuļinu joprojām pastāv draudzīgas attiecības.
  • Jekaterina Kotova, Nikuļina sievas biznesa vadītāja - būvniecības firmas nopirktas par Nikuļina nopelnīto hokejista karjeras laikā.
  • Ar Martinsonu saistītie cilvēki turpina darbu Ņikuļinu biznesā.
  • Nikuļini līdzās Martinsona ģimenei piedalījušies daudzos nekustamo īpašumu projektos, tostarp Jūrmalas luksusa dzīvokļu kvartāla attīstīšanā un hokeja halles Brīvības ielā iegādē.
  • Skandalozās koģenerācijas stacijas Rīgā un kravu pārkraušanas termināļa Rīgas ostā līdzīpašnieki ir Nikuļini un Martinsoni.

Raidījums „De facto” atgādina, ka pirms vairākiem gadiem Martinsona vārds vairs nebija atrodams starp uzņēmumu “Velve” un “Lucidus” īpašniekiem un “Moduls Engineering” vadībā. Redzamāku lomu ieguva viņa dēls Mārcis. Vēl pēc dažiem gadiem “Velve” un “Moduls Engineering” pārņēma ar Martinsonu ģimeni nesaistīta firma “IVN Finance”, kuras īpašnieki slēpās aiz Maltas ofšoriem.

Kad uzņēmumiem lika atklāt patiesos labuma guvējus, izrādījās, tā ir nevienam nezināma sieviete vārdā Jekaterina Nikuļina.

Iepriekš par Nikuļinu nekas nebija zināms. Uzņēmējdarbības datu bāzes rāda - pirms pārņemt miljonus vērtas kompānijas, viņa ar biznesu tikpat kā nenodarbojās.

“De facto” noskaidroja, ka Jekaterina Nikuļina ir sportista Iļjas Nikuļina sieva. Nikuļins spēlēja Krievijas izlasē, KHL klubos “Kazaņas akbars” un “Maskavas Dinamo”. Ar Māri Martinsonu viņš ir pazīstams vismaz kopš 2011. gada. Portāls LSM.lv ziņoja – abiem tolaik piederēja daļas Maltas ofšorā, kas stāvēja aiz ātro kredītu giganta “4finance”.

LTV secina, ka starp Martinsonu un Nikuļinu joprojām pastāv draudzīgas attiecības. Raidījums nofilmēja brīdi, kad Iļja Nikuļins apciemoja māju Jūrmalā, kas pieder Martinsona ģimenei, un abi kopā devās agrā rīta skrējienā. Māris Martinsons bija nerunīgs un uz “De facto” jautājumiem neatbildēja. Iļja Nikuļins gan apliecināja, ka viņa sieva pārņēma būvniecības biznesus. Uz jautājumu, vai tas tika darīts paša Martinsona uzdevumā un vai Martinsons tās joprojām vada, Nikuļins atbildēja: “Nē, es!”

Vēlāk ar “De facto” sazinājās Jekaterina Kotova - viņa vada Nikuļina sievai piederošo firmu “MN Holding”, kurā ietilpst būvfirmas “Velve” un “Moduls Engineering”. E-pastā Kotova skaidro, ka būvniecības firmas nopirktas par Nikuļina nopelnīto hokejista karjeras laikā. Kotova arī norādīja, ka Martinsonam ar būvfirmām neesot attiecību un stratēģiskus lēmumus pieņem pats hokejists Iļja Nikuļins. “De facto” gan norāda uz to, ka

pēc biznesu pārņemšanas Nikuļini ir izvēlējušies paturēt ar Martinsonu saistītos cilvēkus.

Piemēram “MN Holding” ilgi vadīja Anna Verhoustinska un Valdis Seratinskis. Verhoustinska ir Martinsona biznesa partnere. Viņa ilgstoši vadīja viņam piederošus uzņēmumus. Seratinskis ir Martinsona motokrosa kluba menedžeris un Martinsona līdzgaitnieka Harija Seratinska dēls.

Uzņēmumā uz jautājumu, vai abi ir pārstāvējuši Martinsona intereses, atbild noraidoši. "MN Holding" valdes locekle Jekaterina Kotova norādīja: “Mūsu rīcībā nav informācijas, ka V.Seratinskis "MN Holding" padomē jebkad būtu rīkojies kādas citas personas (t.i., ne "MN Holding" akcionāra) interesēs. Mums nav pamata uzskatīt, ka Annas Verhoustinskas (..) amata pienākumu izpildi būtu kontrolējuši “Moduls Engineering” un “Velve” bijušie īpašnieki.” 

Raidījuma veidotāji piebilst, ka Nikuļini ir ne tikai oficiāli pārņēmuši Martinsona kādreizējās firmas, bet arī līdzās Martinsona ģimenei piedalījušies daudzos nekustamo īpašumu projektos – starp tiem ir Jūrmalas luksusa dzīvokļu kvartāla attīstīšana, biroju ēkas renovācija un izīrēšana "Latvijas Valsts mežiem", vēsturiskās ēkas Vecrīgā un hokeja halles Brīvības ielā iegāde. Tāpat Nikuļini kopā ar Martinsoniem ir līdzīpašnieki skandalozajai koģenerācijas stacijai Rīgā un kravu pārkraušanas terminālam Rīgas ostā.

Māris Martinsons ir apsūdzēts par kukuļošanu Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča lietā, turēts aizdomās “Rīgas satiksmes” iepirkumu lietā un figurē “būvnieku karteļa” lietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti