De Facto

Piena reklāmas kampaņa: 3,5 miljoni eiro, 6 valstis... un 16 dienas konkursam

De Facto

"Gaismas pils" celtnieki sūdzēs valsti tiesā

Villas, kuras deklarācijā var neuzrādīt

«De facto»: Loginovs nomājot villas Spānijā un tās neuzrāda savā deklarācijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

Rīgas Brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs pērn esot samaksājis aptuveni 10 000 eiro par villu nomu Spānijā. Tajā pašā laikā viņš to lietošanu neuzrāda savā amatpersonu deklarācijā, izpētījis Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

Īpašums, kurā Loginovs mēdz atpūsties Kanāriju salās, nav uzrādīts viņa amatpersonas deklarācijā. Taču iepriekš tajā nebija atrodami arī citi īpašumi, tostarp automašīna “Maybach”. To visu Loginovs it kā pirms pāris gadiem mantoja no sava tēva - zvejnieka. Loginovs uz “De facto” jautājumu, kāpēc deklarācijā nav norādīts īpašums Spānijā, atbild: “Tāpēc, ka es to neizmantoju, es to nomāju reizēm.”

2002. gadā Loginovs par 480 000 eiro iegādājās zemi Tenerifē. Gadu vēlāk Spānijā nodibināja uzņēmumu “Tenerlat SL”. Tā kapitāls sakrīt ar iegādātās zemes vērtību. Karte internetā kā “Tenerlat SL” juridisko adresi uzrāda plašu, palmām aizaugušu zemes gabalu netālu no pludmales. Tur redzamas arī divas villas. Viena no tām būvēta nesen, jo redzama tikai jaunākajos satelīta attēlos.

Publiski pieejamajās datu bāzēs informācija par “Tenerlat SL” pēdējo reizi atjaunota 2013. gadā. Uzrādīts, ka tobrīd Loginovs bija šī uzņēmuma īpašnieks. Pats Loginovs to noliedz, sakot, ka jau sen viņam “Tenerlat SL” nepiederot. Tāpat reģistros atrodams, ka “Tenerlat SL” vadītāja ir Loginova sieva Irina Gorbatikova-Bondarenko. Taču Loginovam par uzturēšanos šajos īpašumos esot jāmaksā.

“Tie ir bankas pārskaitījumi. Es pārskaitīju pagājušajā gadā, ja nemaldos, 10 000 eiro uzņēmumam, jo tās mājas pieder uzņēmumam. Tās ir vairākas. Es būvēšu vēl divas mājas tur,” norāda Loginovs.

Tā kā Loginova ģimene ir diezgan liela, nav zināmi visi tai piederošie īpašumi. Turklāt arī pats Loginovs īpaši necenšas tos izcelt. Savulaik “De facto” atklāja, ka Loginovam daļēji pieder kāda Singapūras kompānija. Tā brīnumainā veidā pat ieguva zemes brīvostā – Spilves pļavās. Vēlāk Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs secināja, ka Loginovs tomēr neesot nokļuvis interešu konfliktā, jo līgumu par Spilves pļavu iznomāšanu Loginova firmai parakstījis viņa vietnieks Aigars Pečaks.

Pečaka paraksts stāv arī uz dokumenta, kas brīvostai vēlāk sagādāja pamatīgus tēriņus. Proti, brīvostai par vairāk nekā vienu miljonu eiro nācās uzbūvēt noliktavas kādam uzņēmumam tikai tāpēc, ka iepriekš, iespējams, pieņemti prettiesiski lēmumi. To šobrīd izmeklē Ekonomikas policija.

“Loginova kungs nekad nelūdz parakstīt. Ja Loginova kungs ir uz vietas, tad vēršas pie Loginova kunga, ja nav, tad pie manis,” par to, kurus dokumentus kurš no abiem kungiem paraksta, skaidro Pečaks.

Par parakstītiem rīkojumiem, ko prokuratūra uzskatīja par ziedojumiem, kā arī prēmiju izmaksām Pečakam un Loginovam nācās sēsties uz apsūdzēto sola. Taču ne uz ilgu laiku. Dažu mēnešu laikā pirmās instances tiesa abus attaisnoja.

“Ja ar Latvijas Republikas tiesas lēmumu ir paziņots, ka šie divi cilvēki šajos konkrētajos gadījumos ir absolūti nevainīgi, tas droši vien nozīmē, ka šie cilvēki ir nevainīgi un viņi var tālāk turpināt savu darbu pārvaldē,” pārliecināts ir Rīgas mērs, Rīgas brīvostas pārvaldes valdes loceklis Nils Ušakovs (“Saskaņa”).

Bet aptuveni 30 cilvēkiem tomēr nāksies zaudēt darbu brīvostā. Tas saistīts ar uzsākto reorganizāciju. Atlaisto vidū nebūs ne Loginovs, ne Pečaks. “De facto” rīcībā esošā informācija liecina, ka atlaižamo sarakstā nav Loginova ģimenes locekļi un vēl vairākas citas personas, par kurām mediji ziņojuši, ka tām amats brīvostā izveidots speciāli. Vienīgā plašāk zināmā persona, ko atlaidīs, ir bijušā politiķa Kārļa Leiškalna sieva Anita. Viņa līdz šim vadīja brīvostas sabiedrisko attiecību departamentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti