Daugavpilī tramvaja līniju pagarinās līdz slimnīcai un Stropiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 6 mēnešiem.

Šobrīd publiskajai apspriešanai Daugavpilī nodoti trīs jauni satiksmes maršrutu būvniecības projekti. To vidū viens vērsts uz pilsētā populārākā sabiedriskā transporta - tramvaja līnijas pagarināšanu. Projekts attiecas uz pilsētā garākā – 3. tramvaja maršruta līniju, kas savieno Daugavpils cietoksni ar atpūtas zonu - Stropu ciematu.

Uzņēmums „Daugavpils satiksme” iecerējis šo līniju pagarināt teju par divarpus kilometriem tā, lai tramvaja līnija pietuvinātos stratēģiskam veselības aprūpes objektam - Daugavpils reģionālajai slimnīcai, arī pansionātam, Neredzīgo biedrības ciemam un kapiem. Daugavpils 3. tramvaja līnijas pagarināšanai paredzēts izmantot Eiropas Kohēzijas fonda līdzekļus, un plānots, ka līnija varētu sākt darboties jau pēc diviem gadiem.

Pirmais Daugavpils tramvaja reiss notika 1946. gada 5. novembrī, tātad rīt apritēs 69 gadi, kopš pilsētā notiek tramvaja kustība. Sākotnēji bija tikai viena līnija un tramvaja sliežu kopējais garums bija 5,7 kilometri, šobrīd sliežu ceļu kopgarums trijās līnijās sasniedzis 27 kilometrus.

Jau pēc pāris gadiem tramvaja līnija būs gandrīz 30 km, jo, kā stāsta uzņēmuma „Daugavpils satiksme” valdes locekle Sabīne Šņepste, plānots pagarināt jaunāko un jau šobrīd garāko līniju, kas kursē no Cietokšņa uz Stropu mikrorajonu:

„3. līnijas pagarinājums būs ap 2,4 kilometri un, plānojot gaidāmo pasažieru plūsmu, mēs paredzam, ka gada laikā pasažieru skaits šajā maršrutā palielināsies par aptuveni 200 tūkstošiem.”

„3. maršruts ir specifisks, ko vairāk izmanto vasarā atpūtnieki, jo te ir Stropu parks, Stropu ezers,” piebilst uzņēmuma „Daugavpils satiksme” valdes loceklis Ēvalds Mekšs, klāt vēl lielā Daugavpils reģionālā slimnīca.

Gada laikā Daugavpils tramvaju izmanto ap 6 miljoniem pasažieru. Trešajai līnijai ir savs braucēju kontingents, kas nav mazs, stundas un 15 minūšu laikā var veikt pilnu brauciena ciklu Daugavpils cietoksnis – Stropi. Tieši pieejamība slimnīcai un vēl daudziem citiem objektiem kļuva par iemeslu, lai 3. tramvaja līniju pagarinātu, atzīst uzņēmuma „Daugavpils satiksme” vadītāji.

Atzinīgi un kā svarīgu tramvaja līnijas pagarinājumu, pietuvinot to slimnīcai, vērtē arī iedzīvotāji, tas būs atspaids pacientiem, to apmeklētājiem un arī mediķiem:

„Tas būs ļoti ērti, jo no tramvaja pieturas pāri ielai ar intensīvu satiksmi līdz slimnīcai ir liela cilvēku plūsma. Daudz ir vecu cilvēku. Ja pietura būs pie slimnīcas, būs vienkāršāk un tuvāk pārvietoties, turklāt ne katram ir līdzekļi, lai, izejot no slimnīcas, varētu izmantot taksometra pakalpojumus.”

Stropi kā atpūtas rajons nākotnē turpinās attīstīties, un tramvaja jaunā līnija interesi par šo zonu tikai sekmēs, uzsver Daugavpils galvenā arhitekte Inga Ancāne:

„Mēs esam iecerējuši Stropos būvēt promenādi, un līnija tikai veicinās cilvēku plūsmu, jo - kur tramvajs, tur cilvēki.”

Jaunā līnija Daugavpilī varētu tikt uzbūvēta jau 2017. gadā, tā būs viena no pilsētas tramvaju modernizācijas projekta sastāvdaļām, ko plānots īstenot ar Eiropas fondu līdzekļiem.

Jau patlaban Daugavpils tramvaja modernizācijā ir ieguldīti ap 18 miljoniem eiro, bet, lai pabeigtu plānotos darbus, tostarp līnijas pagarinājumu, būs nepieciešami vēl vismaz 10 miljoni eiro.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti