Daugavpilī privātmāju rajonā akās kopš aprīļa trūkst ūdens

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Daugavpilī kāda privātmāju rajona iedzīvotāji jau kopš aprīļa ir bez ūdens. Līdz šim ūdens tika ņemts no akām, taču tagad tās ir sausas. Iemesls – ierīkojot ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu, tiek atsūknēti gruntsūdeņi. Līdz ar to bez ūdens ir vairāki simti iedzīvotāju.

Judovkas mikrorajons ir viens no attālākajiem Daugavpils mikrorajoniem. Līdz šim liela daļa iedzīvotāju ūdeni ieguva akās. Šobrīd viņiem jāmēro nereti vairāku simtu metru attālums līdz ūdens mucai. Spainis ir smags, un ar to ceļš jāmēro vairākas reizes dienā.

“Nav ūdens, dubļi riņķī – šausmīgi. Tas viss jau ir apnicis. Viena brigāde atbrauc, atrok, aizrok. Otra brigāde atbrauc, atrok, aizrok. Šī ir jau trešā brigāde – līdz kaklam jau tas viss,” atzina daugavpiliete Andželika.

Andželika dzīvo tiešā būvdarbu tuvumā, un ar pārtraukumiem ūdens viņai iztrūkst jau kopš pavasara.

Būvdarbiem atsākoties ar jaunu sparu, 100 metru attālumā dzīvojošajai Zinaīdai ūdens sāka  trūkt pirms pāris dienām. “Pirms četrām dienām sākām mērīt ūdens līmeni. Pirms trim dienām tas bijis 50 cm, šobrīd nu jau 20 cm. Ūdens pumpis nestrādā, veļasmašīna nestrādā,” pastāstīja Zinaīda.

Pašvaldība savulaik vēlējās uzlabot šī privātmāju rajona iedzīvotāju dzīves apstākļus, ierīkojot centralizētu ūdens apgādi. Mikrorajonā plānots ierakt gandrīz 100 kilometru garus cauruļvadus. Viens no sarežģītākajiem posmiem – ūdensvada un kanalizācijas vadu ievilkšana zem Daugavas – jau ir noslēdzies.

Arī ūdensvadu izbūve līdz dzīvojamajām mājām tuvojas savam noslēgumam. Tiesa, darbiem bija jābūt noslēgtiem jau pavasarī.

Darba izpildītāja SIA “Lagron” projektu vadītājs Edgars Benga gan atteicās pastāstīt par pašreizējo situāciju ar darbiem: “Saskaņā ar līgumu jums jāvēršas pie pasūtītāja ar visiem jautājumiem. Neko jums nevaru sniegt.”

Iepriekš gan Daugavpils avīzei “Latgales Laiks” darbu izpildītāja pārstāvis komentējis, ka darbus traucējot sarežģītā ģeoloģiskā situācija vienā no ielām, kur būvdarbus apgrūtina grunts un artēziskie ūdeņi, ko nevarējis paredzēt ne darbu izpildītājs, ne projektētājs.

Sazinoties ar darbu pasūtītājiem “Daugavpils ūdeni”, tie savā atbildē bija izvairīgi:

“Lai nodrošinātu projekta pabeigšanu un tā mērķa sasniegšanu, pašlaik tiek izskatīti un izvērtēti visi iespējami scenāriji un sadarbības varianti ar projekta izpildītajiem, t.sk. arī sankciju piemērošana atbilstoši līguma nosacījumiem.”

Daugavpils pilsētas dome nav apmierināta ar darbu izpildi mikrorajonā. Tāpēc bijis pasūtīts ekspertu atzinums, lai novērtētu kavēšanās iemeslus. Atzinuma saturu domē šobrīd neatklāj, tomēr zināms, ka tā vērsusies pie darbu izpildītāja SIA “Lagron” ar lūgumu iespējami ātri izstrādāt situācijas risinājumus. Paredzams, ka atbilde sekos nedēļas laikā.

Tikmēr Judovkas mikrorajona iedzīvotāji turpina sadzīvot ar ūdens trūkumu – jaunā cauruļvadu sistēma vēl nav uzbūvēta, bet akās ūdens nav. Cik ilgi tāda situācija būs, šobrīd atbildēt nevar neviens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti