Daugavpilī iekustina rindu uz pašvaldības dzīvokļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Daugavpils pilsēta šī gada budžetā ieplānojusi lielākus līdzekļus novirzīt municipālo dzīvokļu remontam, jo tieši šo dzīvokļu bēdīgais stāvoklis nerada interesi no potenciāliem īrniekiem. Daļēji atrisināt kvalitatīva dzīvojamā fonda trūkuma problēmu pašvaldība plāno, nododot ekspluatācijā atjaunoto daudzstāvu dzīvojamo ēku Gaismas ielā.

Daugavpilī iekustina rindu uz pašvaldības dzīvokļiem
00:00 / 04:21
Lejuplādēt

Pēc Valsts zemes dienesta informācijas valstī kopumā pašvaldībām pieder ap 20 000 dzīvokļu vai viendzīvokļa māju. Daugavpils ir to pašvaldību vidū, kur šis skaits ir viens no lielākajiem, apliecināja Daugavpils domes Īpašuma un mājokļu komitejas priekšsēdētājs Mihails Lavrenovs ("Saskaņa").

"Daugavpilī pašvaldības īpašumā ir aptuveni 4000 dzīvokļi, tajā skaitā ir dzīvokļi ar izpirkuma tiesībām un bez izpirkuma tiesībām, saskaņā ar likumdošanu," skaidroja Lavrenovs.

Lai arī pašvaldības rīcībā dzīvokļu daudz, rinda uz dzīvokļiem, kā atzīst domes Īpašuma pārvaldīšanas departamentā, pilsētā nemainās jau gadiem.

"Rinda visu laiku ir aptuveni 100 cilvēku. Tas tā ir vidēji visu laiku. Šobrīd mums rindā ir 120 cilvēki, tajā skaitā pirmajā kārtā ir 48 cilvēki, vispārējā kārtībā 65 un apmaiņu – savu dzīvokli pret citu pašvaldības dzīvokli – gaida vēl septiņi. Tātad kopskaitā 120," lēsa Lavrenovs.

Pašvaldības dzīvokļu ēka Daugavpilī, Gaismas ielā.
Pašvaldības dzīvokļu ēka Daugavpilī, Gaismas ielā.

Tas, kāpēc rinda uz dzīvokļiem pastāv situācijā, kad tik daudz dzīvokļu pilsētā joprojām ir tukši, ir to bēdīgais stāvoklis. "Protams, ka cilvēki mēģina izvēlēties labāku rajonu, labāku vietu, stāvu un, protams, arī skatās uz dzīvokļu tehnisko stāvokli," skaidroja pašvaldības pārstāvis.

Lai dzīvokļu stāvokli uzlabotu, pašvaldība ik gadus atvēl līdzekļus budžetā, tas ļauj saremontēt attiecīgu skaitu dzīvokļu, ko piedāvāt potenciālajiem īrniekiem. "Protams, ka līdzekļu vienmēr pietrūkst. Taču aptuveni 20–30 dzīvokļi katru gadu Daugavpilī tiek izremontēti," teica Lavrenovs.

Šogad līdzekļu budžetā pašvaldības dzīvokļu remontiem būs vairāk, un tas noteikti atsauksies arī uz dzīvokļu rindas mazināšanos Daugavpilī, stāstīja domes Finanšu nodaļas vadītāja Edīte Upeniece.

"Šogad šī summa ir krietni lielāka nekā visos iepriekšējos gados. Līdz ar to arī to dzīvokļu skaits, kas būs izremontēts, protams, būs lielāks.

Pērn bija piešķirti 270 000 eiro, bet šogad jau 349 000 eiro. Turklāt īpašs uzsvars šogad tiks likts uz to, lai saremontētu dzīvokļus, kas ir paredzēti bērniem bāreņiem, kuru rindā ir pietiekami daudz. Tie papildus šogad būs vēl 124 000 eiro. Un viennozīmīgi, ka jebkurš izremontētais dzīvoklis, kas iedots kādam konkrētam cilvēkam, šo dzīvokļu rindu pilsētā mazinās," teica Upeniece.

Vēl viens apstāklis, kas mazinās dzīvokļu rindu Daugavpilī, ir tās deviņu stāvu daudzdzīvokļu mājas nodošana ekspluatācijā, kurā izmitināsies arī daudzi pilsētā aicinātie un nepieciešamie speciālisti, stāstīja Lavrenovs.

"Šis nams Gaismas ielā 7 ir ar trim kāpņu telpām, tur ir 105 dzīvokļi. Tas ir ilgi gaidīts objekts, uz šo brīdi A sekcija viena kāpņu telpa jau ir nodota ekspluatācijā. B un C sekcijās vēl rit remontdarbi un tuvākajā laikā arī tās tiks nodotas ekspluatācijā. Šobrīd uz A sekciju mums ir jau 12 speciālisti, galvenokārt, ārsti un treneri, aktieri, kā arī daudzbērnu ģimenes, ar 3-4-5 bērniem, kopskaitā ar 20 bērniem," klāstīja pašvaldības pārstāvis.

Pārējās sekcijās pēc to nodošanas ekspluatācijā dzīvokļi tiks izsolīti ar sākumcenu 1,5 eiro par kvadrātmetru. Tā būs iespēja iegūt jaunu dzīvojamo platību daudzām pilsētas ģimenēm.

"Tas ir ļoti aktuāli, ja prioritāte ir ģimenēm ar bērniem, tas ir ļoti labi, tas būs labs atspaids. Jo nopelnīt līdzekļus dzīvokļa iegādei patlaban esošajā tirgus situācijā nav tik vienkārši. Es zinu daudzas ģimenes, kuras labprāt izmantos šo iespēju," stāsta ģimenes ar diviem bērniem mamma.

Šobrīd pašvaldība izsludinājusi konkursu uz šī nama apsaimniekotāju, kad tas kļūs zināms, nams ar 105 dzīvokļiem arī kļūs apdzīvots, sacīja Lavrenovs. "Pēc nodošanas apsaimniekotājiem pašvaldība varēs nekavējoties apdzīvot māju ar speciālistiem, jo lēmums jau ir pieņemts pagājušajā gadā. Pārējie īrnieki, kurus noteiks izsoles veidā, mājā varēs dzīvot pēc izsoles beigām."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti