Daugavpils izsolīs pirmos dzīvokļus atjaunotajā daudzdzīvokļu mājā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 1 mēneša.

Deviņstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamo namu, kopumā ar 105 dzīvokļiem, Daugavpils dome saņēma dāvinājumā no privāta uzņēmuma pirms astoņiem gadiem. Par saviem līdzekļiem pašvaldība to renovēja. Daļu no mājas bloka paredzēts atvēlēt pašvaldības vajadzībām, bet daļu izsolīt. Pašlaik dome ir apstiprinājusi dzīvokļu īres tiesību izsoles noteikumus uz vienu no sektoriem, un tā ir pirmā šāda veida prakse Daugavpils pašvaldībai.

Daugavpils pašvaldība izsolīs pirmos 35 dzīvokļus atjaunotajā daudzdzīvokļu mājā
00:00 / 04:31
Lejuplādēt

ĪSUMĀ

Dzīvokļi atvēlēti arī pašvaldībai nepieciešamajiem speciālistiem

Deviņstāvu nams Daugavpils Rugeļu apkaimē Gaismas ielā 7 ir ar īpašu vēsturi. Tā izbūvi uzsāka privāta kompānija ar vēlmi topošos dzīvokļus pārdot. Taču gandrīz 9000 kvadrātmetru lielais nams ar 105 dzīvokļiem interesi no pircēju puses neraisīja, un 2015. gadā kā dāvinājums no ēkas īpašnieka -– uzņēmuma "Pillar 2" tas nonāca pašvaldības īpašumā.

Savedot namu kārtībā, renovācijā ieguldot pāri par 2 miljoniem eiro, beidzot tas kļūs apdzīvots.

“Mājai ir trīs kāpņu telpas, trīs sekcijas A, B un C.

Pirmā A sekcija tiek sagatavota pašvaldībai nepieciešamajiem speciālistiem – ārstiem, skolotājiem, audzinātājiem, treneriem u.c.

Tie ir 35 dzīvokļi,” pastāstīja Daugavpils domes Īpašuma un mājokļu komitejas priekšsēdētājs Mihails Lavrenovs ("Saskaņa").

Pirmie līgumi ar potenciālajiem dzīvokļu iemītniekiem – īrniekiem šajā A sekcijā, jau ir noslēgti, apliecināja Daugavpils domes Īpašuma pārvaldīšanas departamenta vadītāja Ivonna Funte.

“Dzīvojamā mājā ir 105 dzīvokļi. 22 dzīvokļi A sekcijā jau ir rezervēti 18 speciālistiem un 4 cilvēkiem no rindas."

Rindu uz pašvaldības dzīvokļiem nams nemazinās

Rindā uz pašvaldības dzīvokļiem vidēji gadā ir ap 100 cilvēki, rindu šis nams diezin vai mazinās, skaidro pašvaldībā, jo dzīvokļi ir samērā plaši, ar specifisku plānojumu, kas vairāk paredzēti īrniekiem, kas vēlas savu dzīves platību paplašināt.

Tāpēc pārējās B un C sekcijas šajā namā varētu kļūt par mājvietu ikvienam, iegādājoties dzīvokļu īres tiesības.

“Šobrīd Daugavpils dome ir apstiprinājusi izsoles noteikumus uz B sekcijas 35 dzīvokļiem. Uz izsoli var pieteikties jebkura fiziska persona, kas var par dzīvokli nosolīt visaugstāko cenu. Galvenokārt šajā ēkā ir 2 un 3 istabu dzīvokļi, ap 57 un 77 kvadrātmetru platībā. 3 istabu dzīvoklis izskatās kā studijas tipa dzīvoklis, ar apvienoto virtuvi, halli un ar 2 guļamistabām.

Īres izsoles sākuma cena tiek pieņemta 1,40 eiro, kas ir aptuveni 100 eiro par 3 istabu dzīvokli, un 80 eiro par 2 istabu dzīvokli.

Tas ir pavisam maz, salīdzinot ar Daugavpils nekustamā īpašuma tirgu, ar tiem dzīvokļiem, kas tiek piedāvāti reklāmas sludinājumos,” teica Mihails Lavrenovs.

Iedzīvotāji pašvaldības soli – piedāvāt īres tiesības uz jauniem dzīvokļiem – vērtē atzinīgi

Šāds solis par īres tiesību piedāvāšanu uz jauniem dzīvokļiem no pašvaldības puses iedzīvotāju vidū tiek vērtēts atzinīgi, dzīvojamā platība, turklāt jauna, varētu interesēt ne vienu vien.

“Protams, ka vajag dzīvokļus, kur cilvēki varētu dzīvot, pat nostāk no pilsētas, bet nav jau kur. Tā ir aktuāla problēma.”

“Protams, ka šādi dzīvokļi ir nepieciešami. Jo tagad jau nekas jauns dzīvojamo namu jomā netiek būvēts. Tagad vismaz šo māju izremontēja.”

Izsoles cenas kāpums ir 10 centi, kas divistabu dzīvoklim varētu būt nepilnu 6 eiro apmērā, dzīvokļa atslēgas iegūs tas, kas piedāvās visaugstāko cenu. Līgums būs jāslēdz vismaz uz pieciem gadiem.

Lai novērstu risku pašvaldībai, īrniekam būs jāmaksā drošības nauda

Izsole uz īres tiesībām šajos izremontētajos dzīvokļos, no vienas puses, ir risks pašai pašvaldībai. Jo tai jābūt garantijai, ka īrnieks spēs samaksāt arī īres un komunālos pakalpojumus, ka nebūs parādnieks. Mehānisms tam ir izstrādāts.

“Būs jāmaksā drošības nauda 2 mēnešu izsolē nosolītās īres maksas apmērā. Tā būs jāmaksā pirms dzīvojamās telpas īres līguma noslēgšanas. Tāpēc gan pašvaldība, gan apsaimniekotājs ir pasargāti no nemaksāšanas.

Scenārijs ir tāds, ja kādu mēnesi īrnieks nemaksā, tad no šīs drošības naudas apsaimniekotājs to īres maksu pārskaita pašvaldībai.

Tad tiek strādāts ar īrnieku, tad jau nākamajā varēs redzēt, vai ir atjaunota drošības nauda 2 mēnešu apmērā. Te uzreiz būs redzams, vai tas būs labticīgs maksātājs vai nākotnes parādnieks,” skaidroja domes Īpašuma pārvaldīšanas departamenta vadītāja Ivonna Funte.

Juridiski visam jābūt droši, jāparedz, lai šie pašvaldības dzīvokļi netiek otrreizēji izīrēti apakšīrniekiem, tas arī paredzēts izsoles noteikumos. Kā tas notiks realitātē, rādīs laiks, jo Daugavpils pašvaldībai tā ir jauna pieredze.

“Jā, tā ir pirmā pieredz priekš Daugavpils pilsētas pašvaldības. Jau tuvākajā laikā, kad notiks pirmā izsole, mēs redzēsim, kādi būs rezultāti, cik būs pieteikumu,” atzina Mihails Lavrenovs.

Pirmo 35 dzīvokļu Gaismas ielas 7 nama B sektorā izsoli paredzēts rīkot jau tuvākajā laikā – aprīļa beigās–maija sākumā, izziņojot par to 5 dienas iepriekš pirms pašas izsoles.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti