Daugavpilī būvēs bioloģisko atkritumu kompostēšanas laukumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Daugavpilī būvēs bioloģisko atkritumu kompostēšanas laukumu. Tā izveide izmaksās ap pusmiljonu eiro, un gadā laukums pārstrādās nepilnus divus tūkstošus kubikmetrus bioloģiski noārdāmo materiālu – lapu, zāles vai zaru veidā. Lielākoties tas nāks no pilsētas privāto māju apkaimēm un attiecīgi būtiski mazinās apglabāto atkritumu apjomu poligonā Demenē. Laukumu plānots atvērt jau pēc gada. Šobrīd izsludināta iepirkuma procedūra tā projektēšanā, bet kā potenciālā vieta izraudzīta Daugavpils Liginišķu apkaime. 

Daugavpilī būvēs bioloģisko atkritumu kompostēšanas laukumu
00:00 / 03:13
Lejuplādēt

Liginišķu apkaimē jau vairākus gadus darbojas atkritumu šķirošanas laukums, kur ikviens iedzīvotājs var atvest nevajadzīgas un nolietojušās lietas. Nav nejauši, ka šī apkaime izraudzīta arī par topošā bioloģiski norādāmo atkritumu kompostēšanas laukuma vietu, norādīja Komunālās saimniecības pārvaldes vides inženieris Kaspars Laizāns.

“Tas ir pilsētas nostūris, kādreiz tur bija garāžu kooperatīvs, tas atradās ļoti sliktā stāvoklī. Pašvaldība pirms gadiem pieciem to rekultivēja, un tagad tas ir līdzens lauks. Dzīvojamās mājas no šīs vietas ir patālu, tas nozīmē, ka nevienam šis laukums kā infrastruktūras būve netraucēs,” sacīja Laizāns.

Šī laukuma izveides projekts ir apstiprināts, finansējums, kas mērāms pusmiljona eiro apmērā, arī ir piešķirts.

Laizāns norādīja: “Šo projektu esam vinnējuši CFLA [Centrālās finanšu un līgumu aģentūras] organizētajā projekta konkursā, tā kopējā summa ir vairāk nekā 500 tūkstoši eiro. No tiem 125 tūkstoši eiro ir CFLA līdzekļi. Kompostēšanas laukuma izbūve pašvaldībai dos lielu ieguvumu. Gadā tajā varēs pārstrādāt līdz 2 tūkstošiem kubikmetru bioloģiski noārdāmo materiālu, kas tiks ievesti un pārstrādāti, ko pēc tam varēs izmantot pilsētas labiekārtošanā vai pārdot privātajām struktūrām.”

Līdz ar šī laukuma izveidi pilsētas teritorijā mazināsies apglabāto atkritumu apjoms poligonā Demenē, tas būs ekonomiskais pienesums, ko vairos atkritumu otrreizējā pārstrāde un izmantošana, apliecināja “Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācijas” (AADSO) vadītājs Aivars Pudāns.

“Privātās personas uz šo laukumu varēs nogādāt savus zaļos atkritumus, tāpat arī pašvaldības uzņēmumi, kas šobrīd šos atkritumus ved uz poligonu “Cinīši”. Tas laukums būs tuvāk, tas būs moderns, un tajā 3–4 mēnešu laikā no zaļā materiāla taps komposts, ko pēc tam varēs otrreizēji izmantot,” skaidroja Pudāns.

Bioloģisko atkritumu kompostēšanas laukums Liginišķu apkaimē Daugavpilī darbu varētu sākt jau nākamā gada martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti