Daugavpilī ar atkritumiem sāk nodarboties pašvaldība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Daugavpilī, sākot ar oktobri, atkritumus savāc un izved uzņēmums, kurā vairāk nekā 50% kapitāldaļu pieder Daugavpils pašvaldībai. Savukārt pret iepriekšējo atkritumu apsaimniekotāju SIA "Clean R" dome vērsusies tiesā, lai piedzītu it kā nepamatoti no Daugavpils iedzīvotājiem iekasētos maksājumus - vairāk nekā 700 tūkstošus eiro. "Clean R" ir gatavi vērsties tiesā pret Daugavpils domi par neslavas celšanu. Tāpat komercuzņēmumā ir pārliecināti, ka pašvaldību iesaistīšanās biznesā iedzīvotājiem neko labu nesola.

Daugavpilī ar atkritumiem sāk nodarboties pašvaldība
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šogad uzņēmumam "Clean R" beidzies līguma termiņš par atkritumu savākšanu un izvešanu Daugavpilī. Pašvaldība izsludināja konkursu par šo pakalpojumu sniegšanu, kurā pieteicās seši pretendenti.

Tomēr pēc kāda laika, pieņemts lēmums to pārtraukt un bez konkursa atkritumu izvešanu pilsētā uzticēt vairāku pašvaldību, tostarp Daugavpils pilsētas, kopuzņēmumam SIA “Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” jeb SIA AADSO. Līgums noslēgts uz septiņiem gadiem.

Ar oktobri pašvaldības uzņēmums uzsācis darbu.

Jāpiezīmē, ka SIA AADSO līdz šim nodarbojies ar sadzīves atkritumu apglabāšanu, ar atkritumu savākšanu un izvešanu – tā būs pirmā pieredze. Līdz ar to, lai nodrošinātu darbu, SIA AADSO bija nepieciešams iznomāt gan telpas, gan specializētu tehniku, jo šobrīd uzņēmumam tādas nav, skaidro SIA AADSO valdes loceklis Aivars Pudāns.

Summu, cik tas izmaksās uzņēmumam, Aivars Pudāns nosaukt atteicās, jo tā vēl var mainīties. Tikmēr kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā publicētā informācija, vienā no iepirkumu rezultātiem par telpu, specializēta autotransporta un atkritumu konteineru nomu uz pieciem gadiem, līgumcena sastāda teju 40 tūkstošus eiro. Konkursā vinnējis Daugavpils specializētais autotransporta uzņēmums. Iespējams tas nebūs vienīgais iepirkums. Jebkurā gadījumā tehnikas nomas izmaksas tiks ierēķinātas pakalpojumu tarifā.

Tikmēr iepriekšējā atkritumu apsaimniekotāja Daugavpilī "Clean R" izpilddirektors Valērijs Stankevičs komentējot situāciju, kad pašvaldība iesaistās atkritumu apsaimniekošanā pilsētā, ir kategorisks.

“Lai arī mums neviens viedokli neprasa, bet, mūsuprāt, pašvaldībai biznesā nav jāiesaistās. Pašvaldībai ir jārisina organizatoriska rakstura jautājumi – kā pareizi izvēlēties pretendentu vai operatoru. Līdzīga situācija ir arī citos reģionos, un ne pie kā laba tas nenoved. Tikai pie pakalpojuma maksas paaugstināšanās iedzīvotājiem.”

Līdz šim vairāki jaunievēlētie Daugavpils domes deputāti asi kritizēja līdzšinējās kompānijas "Clean R" darbu. Tostarp pašvaldība iesniedza prasības pieteikumu Administratīvajā rajona tiesā ar lūgumu piedzīt no SIA "Clean R" nepamatoti no Daugavpils pilsētas iedzīvotājiem iekasētos maksājumus vairāk kā 700 tūkstošu eiro apmērā.

“Tas nav nekas vairāk kā politiskā retorika, atsevišķu cilvēku “piārs”. Mēs kā iesaistītā puse pagaidām juridiski un oficiāli neesam saņēmuši nevienu dokumentu un nekāda cita veida informāciju par to, ka būtu uzsākta lieta. Mēs zinām tikai to, kas pieejams masu medijos. Mēs nekad neesam pārkāpuši likumu, un to nedarīsim. Un ja šāds iesniegums tiesā patiešām bija, mūsu juristi ir gatavi kā apstrīdēt šo faktu, tā arī vērsties tiesā pret Daugavpils domi par neslavas celšanu,” tā Valērijs Stankevičs.

Līdz šī gada beigām tarifs par viena kubikmetra sadzīves atkritumu izvešanu Daugavpilī būs 7 eiro bez PVN, kas ir par 31 centu mazāk nekā iepriekš. Tomēr nākamgad, palielinoties Dabas resursu nodoklim, pilsētniekiem par atkritumu izvešanu nāksies maksāt vairāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti