Vides dienests Daugavpilī konstatē nelikumīgu lamināta atkritumu dedzināšanu

Valsts vides dienests (VVD), reaģējot uz saņemto sūdzību par kodīgiem dūmiem Daugavpilī, Andreja Pumpura ielā, konstatējis, ka uzņēmuma SIA "Limits D" telpu apkurē tiek izmantoti laminētu skaidu plākšņu atkritumi, informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Problēma pastāvējusi ilgstoši, bet līdz šim nebija izdevies atrast vainīgo. Vainīgā persona tiks sodīta par ražošanas atkritumu dedzināšanu, norādīja VVD pārstāve.

Pēc viņas teiktā, VVD vairākkārt ir vērsis uzmanību saņemtajiem un apstiprinātajiem ziņojumiem, kas norāda uz nelikumīgu atkritumu dedzināšanu.

Iedzīvotāji arvien biežāk ziņo par sliktu gaisa kvalitāti, un liela daļa no apstiprinātajām sūdzībām pēdējā laikā ir tieši par mēbeļu atkritumu un apstrādātas koksnes dedzināšanu.

Pie esošā energoresursu sadārdzinājuma gan privātpersonas, gan uzņēmumi meklē alternatīvus veidus, kā apsildīt telpas. Ne vienmēr izvēlētā alternatīva ir likumīgs un videi draudzīgs risinājums. No kokskaidu plātnēm ražotās mēbeles satur daudz līmes un sveķu. Lamināta atkritumus dedzinot, vidē izplatās ne tikai kodīgie dūmi, bet arī gaisu piesārņojošas vielas. Attiecīgi šo atkritumu dedzināšana ir kaitīga cilvēku veselībai, uzsvēra VVD.

VVD Latgales reģiona vides pārvaldes direktora vietnieks Dainis Lazdāns
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Dienestā atgādināja, ka atkritumu dedzināšana ir administratīvi sodāma rīcība. Saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu par neatbilstošu atkritumu apsaimniekošanu fiziskajām personām paredzēts sods no 70 eiro līdz 1000 eiro, bet juridiskajām personām – no 250 eiro līdz 2500 eiro.

Savukārt saskaņā ar likumu "Par piesārņojumu" par "B" kategorijas piesārņojošas darbības veikšanu bez atļaujas: fiziskajām personām paredzēts sods no 210 eiro līdz 430 eiro, bet juridiskajām personām – no 500 eiro līdz 2900 eiro.

VVD aicina: pamanot negodprātīgu rīcību pret vidi, ziņot dienestam, zvanot uz +371 26338800 vai izmantojot "Vides SOS" mobilo aplikāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti