CVK vadītāja: Likumā jāatvieglo vēlēšanu process cilvēkiem ar īpašām vajadzībām 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Vēlēšanu likumā vajadzētu grozījumus, kas palīdzētu atrisināt ilgstoši sasāpējušus jautājumus, kā nodrošināt informāciju un ērtības vēlētāju grupai, kurā ietilpst cilvēki ar īpašām vajadzībām. Tā Latvijas Radio sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa. 

Runa ir gan par vēlēšanu materiāliem vājredzīgajiem, gan iecirkņu pielāgošanu cilvēkiem ar kustību traucējumiem, gan iecirkņu darbinieku apmācību un citām lietām. 

CVK vadītāja par risinājumu
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

"Lai izkustinātu šo problēmu un valstiskā līmenī sāktu, tieši pašvaldību līmenī, risināt šos jautājumus stingrāk, mūsu ieskatā būtu nepieciešami arī grozījumi Vēlēšanu likumā, kur šīs prasības uzliek par pienākumu noteiktām iestādēm. Līdz šim mēs esam saskārušies ar problēmu piesaistīt finansējumu visu pasākumu ieviešanai," norādīja Bērziņa. 

CVK vadītāja par 14. Saeimas vēlēšanām
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Bērziņa uzskata, ka iespēja atdot savu balsi vēlēšanās klātienē jābūt ikvienam cilvēkam: "Cilvēki grib būt mobili un, ja viņi nav sasirguši, tad viņiem jābūt iespējai nobalsot tāpat kā jebkuram citam vēlētājam. Saeimas vēlēšanās labā ziņa ir tā, ka var tiešam balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī. Pa CVK uzziņu tālruni var noskaidrot, kuri iecirkņi ir pieejami pašvaldībā, un doties balsot tur."

KONTEKSTS:

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks 1. oktobrī, sestdienā, no plkst. 7.00 līdz 20.00. 

Kopumā 14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā kopumā sākotnēji tika pieteikti 1832 deputātu kandidāti. Līdz ar CVK lēmumiem uz iekļūšanu Saeimā pretendē par trim kandidātiem mazāk – 1829.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti