CVK: Līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2024. gadā jāatrisina vairākas neskaidrības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Gaidot nākamās plānotās vēlēšanas – Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024. gadā –, vēl jāatrisina vairākas neskaidrības, Latvijas Radio norādīja Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs Ritvars Eglājs.

Nupat noslēgušās Saeimas vēlēšanas, taču nemaz tik ilgi nav jāgaida, līdz atkal visa Latvija tiks aicināta doties pie vēlēšanu urnām. 2024. gada pavasarī ir plānotas Eiropas Parlamenta vēlēšanas.

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs Ritvars Eglājs skaidroja – tās ir tuvākās plānotās vēlēšanas, taču Saeimas vai kādas pašvaldības atlaišanas gadījumā vēlēšanas var nākties rīkot arī ātrāk. Tāpat 2024. gadā spēkā stāsies likums, kas atļaus organizēt pašvaldību mēroga referendumus.

Attiecībā uz gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām ir vēl neatrisināti jautājumi, kurus Centrālā vēlēšanu komisija aicina Saeimai šķetināt laikus.

"Problēmas attiecībā uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām sagādā tas, ka Eiropas Savienības mērogā vēl šobrīd nav līdz galam izvēlēts, kāda būs vēlēšanu kārtība. Savukārt no lietām, kas ir Latvijas pašas ziņā – ir tā, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā ir spēkā tā kārtībā, kas bija 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kad nebija tāda tiešsaistes vēlētāju reģistra, kā šogad Saeimas vēlēšanās.

Līdz ar to jāizvērtē Saeimas vēlēšanu pieredze un atbilstīgi tai jaunajai Saeimai ir grozāms Eiropas Parlamenta vēlēšanu likums.

Taču ar likuma grozījumiem lieta nebeidzas. Likums ir arī tehniski jāīsteno," skaidroja Eglājs.

CVK sekretārs Ritvars Eglājs
00:00 / 00:35
Lejuplādēt
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti