Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Izziņo komandu pieteikšanos "Krastu mačam"

Intervija ar CSDD valdes locekli Aivaru Aksenoku

CSDD: Fotoradari netiks izslēgti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Fotoradari netiks izslēgti, to uzturētājam SIA "Jarva" laužot līgumu ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD), intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja CSDD valdes loceklis Aivars Aksenoks.

Viņš uzsvēra, ka uzņēmuma prasītais samaksas palielinājums 48% apmērā ir nesamērīgs. Aksenoks paskaidroja, kā veidojas uzņēmuma izmaksas: 40% izmaksas ir par licenci strādāt ar fotoradariem, 33% par fotoradaru verifikāciju, bet saimnieciskās izmaksas par uzturēšanu ir 27%.

Palielinājums varot būt tikai pēdējā pozīcijā, un degvielas izmaksas vispār varētu sastādīt ap 1% no kopējām izmaksām, jo lielāko daļu fotoradaru problēmu novērš attālināti.

CSDD ir gatava izmaksu palielinājumam, ja tas būs pamatots ar aprēķiniem. Uzņēmuma prasīto palielinājumu 48% apmērā CSDD "ne pēc likuma, ne loģiskiem apsvērumiem nevar pieņemt", norādīja Aksenoks.

CSDD sazinājies ar fotoradaru rūpnīcu. Tur norādīja, ka fotoradari netiek izslēgti un garantēja licenci. Tādējādi ir skaidrs, ka iekārtas izslēgtas netiks. "Mēs esam sazinājušies ar fotoradaru ražotāju rūpnīcu. Ja CSDD ir gatavi maksāt licences maksu, rūpnīca garantēja, ka dīleris nodrošinās licenci, taču, ja nē, rūpnīca palīdzēs licenci nodrošināt. Līdz ar to nav riska, ka fotoradarus varētu izslēgt," stāstīja Aksenoks.

Situāciju risina arī saistībā ar verifikāciju. Savukārt saimnieciskajai uzturēšanai var būt plašs pretendentu loks. Tajā pašā laikā Aksenoks uzsvēra, ka visvienkāršāk būtu, ja līdzšinējais uzturētājs SIA "Jarva" pieļautu iespēju vienoties.

KONTEKSTS:

Stacionāro fotoradaru uzturētāja SIA "Jarva" no 24. augusta lauzīs līgumu ar CSDD, tādējādi CSDD konkursā meklē jaunu stacionāro radaru uzturētāju.

Iepirkuma uzraudzības birojā pieejamā informācija arī liecina, ka CSDD līgumu ar "Jarva" noslēdza 2020. gada jūnijā ar līgumcenu 1,827 miljoni eiro.

Kopumā Latvijā darbojas apmēram 100 stacionāro fotoradaru.

Kompānija "Jarva" reģistrēta 2010. gadā, un tās pamatkapitāls ir 120 000 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas kapitālā 95% īpašnieks ir Uģis Beļavskis, bet 5% īpašnieks ir Jānis Bērziņš. Pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2020. gada 1. decembra līdz 2021. gada 30. novembrim, kompānijas apgrozījums bija 882 171 eiro, bet zaudējumi bija 343 991 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti