Dienas ziņas

Ukrainas civiliedzīvotāji apgūst latviešu valodu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Fotoradariem draud darbības pārtraukums

Stacionāro fotoradaru uzturētājs «Jarva» augusta beigās lauzīs līgumu ar CSDD

Stacionāro fotoradaru uzturētāja SIA "Jarva" no 24. augusta lauzīs līgumu ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD), tādējādi CSDD konkursā meklē jaunu stacionāro radaru uzturētāju, aģentūrai LETA pastāstīja CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters.

Viņš teica, ka CSDD ir saņēmusi vēstuli no kompānijas "Jarva" par līguma laušanu no 2022. gada 24. augusta. Pārrunājot situāciju ar Valsts policiju un iesaistītajām pusēm, pieņemts lēmums izsludināt iepirkuma konkursu par transportlīdzekļu ātruma mērīšanas stacionāro tehnisko līdzekļu licenču iegādi.

Uzturētājs prasa lielāku samaksu

CSDD skaidroja, ka "Jarva" prasīja palielināt samaksu par sniegtajiem pakalpojumiem, taču CSDD nesaskatīja tam pamatojumu.

SIA “Jarva” interviju Latvijas Televīzijai atteica, bet atsūtīja rakstisku atbildi:

“SIA “Jarva” ar vairākkārtējiem lūgumiem ir vērsusies pie CSDD ar ierosinājumu veikt grozījumus savstarpēji noslēgtajā līgumā, informējot CSDD, ka sniegtā pakalpojuma izmaksas ir pieaugušas kā minimums par 74% no SIA “Jarva” neatkarīgu apstākļu dēļ.”

Uzņēmums skaidroja, ka degvielas cena, biroja telpu noma un gāzes cena ir pārāk augsta. Uzņēmums pašlaik strādājot ar zaudējumiem un turpināt tā nevar.

"CSDD principā ir ņirgājušies par mums, un acīmredzot nemana kaut vai milzīgo degvielas cenu kāpumu, kas ir pat vairāk nekā divas reizes augstākas nekā brīdī, kad līgums tika slēgts. (..) Inflācija šobrīd ir ļoti augsta – gandrīz jebkurām pozīcijām, kas saistītas ar līguma izpildi, cenas ir augšā," ziņu aģentūrai LETA  norādīja "Jarva" valdes priekšsēdētājs un lielākais īpašnieks Uģis Beļavskis. 

Viņš arī atzīmēja, ka CSDD nav spējusi rast risinājumu, lai mainītu viena fotoradara apkalpošanas izmaksas, neskatoties uz to, ka fotoradari valsts budžetā ienes vairāk nekā desmit miljonus eiro.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā atzina, ka ar uzņēmumu pārrunas bijušas. Bet prasības bijušas nesamērīgas. “Tās prasības bija nesamērīgi augstas. Gan CSDD, gan konsultējoties ar Satiksmes ministrijas kolēģiem, uz šādām prasībām nepiekrita,” LTV pastāstīja Mālmeisters.

Meklē jaunu uzturētāju

Pieteikšanās iepirkumā noslēgsies 25. jūlijā, un pēc tam CSDD vērtēs pieteikumus, cerot paspēt atrast fotoradaru nākamo uzturētāju līdz 24. augustam.

“Bez fotoradariem nepaliksim. Tāpēc cītīgi tiek strādāts, lai pēc šī 24. augusta pārāvums nebūtu nevienu dienu,” sacīja Mālmeisters.

CSDD pārstāvis arī paskaidroja, ka pirms iepirkuma izsludināšanas notika saziņa ar fotoradaru ražotājiem, lai aktualizētu jautājumu par iepirkuma prasībām. Fotoradaru ražotāji ir snieguši ieteikumus un vērtējumus, kādām ir jābūt iepirkuma prasībām un specifikācijai, lai konkurss veiksmīgi izdotos.

Savukārt Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūrai LETA atzina, ka CSDD ir informējusi Valsts policiju par attiecīgo situāciju.

Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) pieejamā informācija liecina, ka CSDD jūlija sākumā izsludināja iepirkumu par transportlīdzekļu ātruma mērīšanas stacionāro tehnisko līdzekļu licenču iegādi. Iepirkumā prognozētā līgumcena ir 139 000 eiro. Līgumu paredzēts slēgt uz 12 mēnešiem.

IUB pieejamā informācija arī liecina, ka CSDD līgumu ar "Jarva" noslēdza 2020. gada jūnijā ar līgumcenu 1,827 miljoni eiro.

Kopumā Latvijā darbojas apmēram 100 stacionāro fotoradaru.

Kompānija "Jarva" reģistrēta 2010. gadā, un tās pamatkapitāls ir 120 000 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas kapitālā 95% īpašnieks ir Uģis Beļavskis, bet 5% īpašnieks ir Jānis Bērziņš. Pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2020. gada 1. decembra līdz 2021. gada 30. novembrim, kompānijas apgrozījums bija 882 171 eiro, bet zaudējumi bija 343 991 eiro apmērā.

CSDD ir valsts akciju sabiedrība. Direkcija reģistrē transporta līdzekļus Latvijā, izsniedz vadītāju apliecības, veic automašīnu tehnisko apskati un sniedz citus pakalpojumus. Direkcijas kapitāldaļu turētāja ir Satiksmes ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt