Covid-19 uzliesmojuma dēļ Jelgavas cietumā izsludina karantīnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Covid-19 rutīnas testēšanas laikā Jelgavas cietumā konstatēti 12 inficēšanās gadījumi ieslodzīto vidū un divi inficēšanās gadījumi nodarbināto vidū, tāpēc ieviesta karantīna, kas paredz virkni ierobežojumu, informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP).

Karantīnas Jelgavas cietumā izsludināta no 16. novembra līdz 30. novembrim.

Ar rīkojumu par tās izsludināšanu noteikts pārtraukt valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvju un aizstāvju, zvērinātu notāru un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniedzēju juridiskās palīdzības saņemšanai tikšanos ar ieslodzītajiem klātienē; atļaut komersantu pārstāvjiem piegādāt preces un sniegt pakalpojumus tikai ieslodzījuma vietas pamatfunkciju nodrošināšanai; atļaut turpināt remontdarbus tikai tiem komersantu pārstāvjiem, ar kuriem ir noslēgti līgumi.

Tāpat ar rīkojumu noteikts pārtraukt ieslodzīto nodarbināšanu pie komersanta, izņemot ieslodzījuma vietas veikalu un ēdināšanas pakalpojumu nodrošinātāju; pārtraukt ieslodzīto personu dokumentu izgatavošanu; pārtraukt brīvības atņemšanas iestādes izvērtēšanas komisijas darbību; pārtraukt ieslodzīto pārvietošanu uz citu ieslodzījuma vietu, izņemot ieslodzīto pārvietošanu drošības apsvērumu dēļ un pārvietošanu uz Latvijas Cietumu slimnīcu Olaines cietumā un atpakaļ.

Karantīnas laikā arī pārtrauks ieslodzīto pārvešanu uz ārstniecības iestādi ārpus ieslodzījuma vietas uz plānveida ārstu speciālistu konsultācijām, diagnostiskajiem izmeklējumiem stacionārās ārstēšanas saņemšanai, toskait par ieslodzīto pašu līdzekļiem.

Nolemts arī pārtraukt ieslodzīto konvojēšanu uz tiesām un pēc procesa virzītāja pieprasījuma; bet notiesātajiem, kuri sodu izcieš slēgtā cietuma soda izciešanas režīma augstākajā un vidējā pakāpē aizliegt no rīta celšanās laika līdz naktsmieram atrasties noteiktā iecirknī ārpus vienības; aizliegt dienas kārtībā paredzētajā laikā patstāvīgi apmeklēt ieslodzījuma vietas Medicīnas daļu, veikalu, ēdnīcu un bibliotēku; nodrošināt ne mazāk kā vienu stundu ilgu pastaigu svaigā gaisā, nodrošinot vienību (kameru) savstarpējo izolāciju.

Kopumā ieslodzījuma vietās līdz 17. novembrim ir 94 Covid-19 inficēti ieslodzītie, no tiem 15 atrodas Covid-19 nodaļā Latvijas Cietuma slimnīcā, bet pārējie ir izolēti karantīnas zonās ieslodzījuma vietās, jo ir bez simptomiem.  

Karantīna patlaban ir spēkā arī Valmieras cietumā, Rīgas Centrālcietumā, Iļģuciema cietumā, kā arī Olaines cietumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti