Ceļā uz Jūrmalu pašlaik bez sastrēgumiem; arī citviet ceļā uz jūru jārēķinās ar remontdarbiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 11 mēnešiem.

Atpūtniekiem, kuri sestdien dodas uz jūru vai līci, daudzviet ir jārēķinās ar palēninātu satiksmi.

Kā prognozē uzņēmums "Latvijas Valsts ceļi" (LVC), problemātiska satiksme sestdien varētu būt abpus Pāvilostai, kur ceļa seguma labošanas laikā satiksmi regulē vairāki luksofori. Arī no Mērsraga līdz Upesgrīvai patlaban notiek remontdarbi. Savukārt ceļā uz Jūrmalu, kur šonedēļ sākti vērienīgi šosejas remontdarbi un ieviestas būtiskas izmaiņas satiksmes organizācijā, patlaban sastrēgumi nav vērojami.

LVC pārstāve Anna Kononova
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

"Šodien satiksme uz Jūrmalas šosejas remontdarbu posmā ir visai raita, par sastrēgumiem nav ziņu nedz no navigācijas sistēmām, nedz arī no autobraucējiem kopumā, kopš remontdarbi ir uzsākušies," stāstīja LVC pārstāve Anna Kononova.

Viņa gan brīdināja, ka autobraucējiem tomēr vajadzētu ierēķināt papildu 10 minūtes ceļā, jo braukšanas ātrums tur ir samazināts - maksimālais braukšanas ātrums ir 70 kilometri stundā. Autovadītājus aicina pievērst īpašu uzmanību ceļa zīmēm, jo ir mainījusies satiksmes organizācija, īpaši krustojumā ar Rīgas apvedceļu. 

KONTEKSTS:

Remontdarbu laikā uz Jūrmalas šosejas ieviestas būtiskas satiksmes organizācijas izmaiņas. Līdz 2020. gada rudenim satiksme starp Jūrmalu un Rīgu notiks pa vienu brauktuvi un divām joslām katrā virzienā. Paredzams, ka siltajās vasaras dienās un brīvdienās satiksme šajā posmā būs palēnināta, tāpēc autovadītājus aicina nokļūšanai uz Jūrmalu izmantot vilcienu. Savukārt autovadītājus, kas dosies uz Jūrmalu ar auto, aicina izmantot iespējas iegādāties caurlaides attālināti.

Remonts paredzēts uz šosejas abām brauktuvēm, un pārbūve skars posmu no gājēju tilta iepretī Babītes ciematam līdz pieejām Jūrmalas caurlaižu punktam (13,41.-19,25. kilometrs). Šosejas pārbūves ietvaros ar reciklētu veco asfaltu tiks pastiprināti ceļa pamati un uzklātas trīs jauna asfalta kārtas. Atjaunos arī nobrauktuves satiksmes mezglu ar Rīgas apvedceļu A5 (Salaspils–Babīte).

Būvdarbus veic piegādātāju apvienība "A.C.B" un "Binders" par līgumcenu 22,97 miljoni eiro (ar PVN), ko sedz valsts budžets. Saskaņā ar līgumu būvdarbiem ir atvēlētas 300 kalendārās dienas, un tie tiks pabeigti 2020. gadā. Pēc remonta uz Jūrmalas šosejas maksimālais atļautais ātrums būs 110 kilometri stundā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti