Dienas ziņas

4. maiju svin arī latvieši Londonā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Carnikavā četras piejūras autostāvvietas būs par maksu

Carnikavā četras piejūras autostāvvietas būs par maksu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 1 mēneša.

Ādažu novada dome lēmusi, ka šovasar Carnikavā četras piejūras autostāvvietas kļūs par maksas auto novietnēm. Šādu kārtību ieviest bijis plānots jau no 1. maija, taču tehnisku iemeslu dēļ maksas stāvlaukumi sākšot darboties jūnijā. Par maksas stāvvietu ieviešanu domājot arī Saulkrastu novadā. Tādējādi pašvaldības centīšoties samazināt atpūtniekiem nepieciešamās infrastruktūras uzturēšanas izmaksas.

19 kilometru garajai jūras piekrastei Carnikavas pagastā, kas lielākoties atrodas dabas parka "Piejūra" teritorijā, piebraukt ar auto var astoņās vietās. Līdz šim gan par auto novietošanu stāvlaukumā bija jāmaksā tikai Lilastē. Tagad domnieki lēmuši, ka auto novietošana vasaras sezonā būs par maksu vēl četrās piejūras autostāvvietās, bet Lilastē maksa par stāvvietu paaugstināta.

"Cilvēki jau tā rēķina savus līdzekļus, un tagad vēl papildus, lai atbrauktu uz pludmali, jāmaksā 2,50 [eiro]/h. Es domāju, ka tas ir galīgi ne par tēmu... bet es nezinu, vai mēs tur varam ko iespaidot," sacīja rīdzinieks Kaspars.

Tūrismu pārstāvošā Carnikavas Novadpētniecības centra vadītāja Olga Rinkus gan uzskata, ka apmeklētāju skaitu tas nemazināšot ne muzejā, ne novadā kopumā. Turklāt tādējādi cilvēki tikšot mudināti domāt "zaļāk".

"Ja kāds negribēs braukt [ar automašīnu], tad mēs gaidīsim tos cilvēkus, kuri būs ar mieru braukt pie mums ar vilcieniem.

Aizvien vairāk tūristu izvēlas brīvību, jo, ja mēs izvēlamies kaut kur atstāt mašīnu, tad mēs baidāmies zaudēt vietu stāvvietā," teica Rinkus.

Kā skaidroja domes priekšsēdētāja vietniece Karina Miķelsone (Latvijas Reģionu apvienība), maksa par stāvvietām ļaušot  vismaz daļēji samazināt tūristiem nepieciešamās infrastruktūras uzturēšanas izmaksas, kas gadā sasniedzot 100 000 eiro.

"Dabas parka teritorijas uzturēšana gulstas uz pašvaldības pleciem. Valsts dotācija, piemēram, šajā gadā, ko esam saņēmuši, ir 19 000 eiro. Pašvaldība jau ir pieņēmusi lēmumu laipu atjaunošanai, soliņu sakārtošanai, bet viss pārējais – tualetes, stāvlaukumi, atkritumu vākšana, pārģērbšanās kabīnes –, šīs visas ir ērtības, kas ir nepieciešamas iebraucējam," stāstīja Miķelsone.

Kaimiņu pašvaldībās šovasar auto novietot stāvlaukumā varēšot bez maksas, tomēr Saulkrastos doma par maksas stāvvietām nākotnē tiekot apsvērta.

"Jautājums ir, kā šo infrastruktūru izveidot un uzturēt, lai atpūtnieki un mūsu iedzīvotāji saņemtu kvalitatīvu pakalpojumu. Ar dažām kafejnīcām, kas sniedz pakalpojumus tūristiem, mēs to atpelnīt nevaram," sacīja Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis (Latvijas Reģionu apvienība). 

Ādažu novadā par auto stāvlaukuma izmantošanu jāmaksā vasaras periodā no 1. maija līdz 1. oktobrim. Šomēnes tas gan vēl attiekšoties tikai uz stāvlaukumu Lilastē, bet vēl četri stāvlaukumi par maksas auto novietnēm kļūšot no 1. jūnija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti