Bolderājā pēc jumta paneļa iekrišanas bēniņu stāvā no daudzdzīvokļu ēkas evakuē 24 cilvēkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Otrdien Bolderājā, Stūrmaņu ielā 3, daudzdzīvokļu ēkai no jumta atdalījusies betona plāksne un iekritusi bēniņos, no ēkas evakuēti 24 cilvēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Otrdien pulksten 16.49 VUGD saņemts izsaukums uz Stūrmaņu ielu Rīgā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju, piecstāvu dzīvojamajā mājā ir atdalījies jumta panelis un iekritis bēniņu stāvā. 

Ugunsdzēsēji glābēji veica visas kāpņu telpas evakuāciju, evakuējot vairākus cilvēkus. Cietušo nav.

Pēc VUGD ēkā ieradās Rīgas pilsētas būvvaldes eksperti, kas apsekoja ēku un aizliedza iedzīvotājiem atgriezties ēkā, līdz tiks veikta padziļināta ekspertīze. 

Notikuma vieta ir norobežota un Valsts policijas pārstāvji dežurē notikuma vietā. 

Pulksten 20.08 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

VUGD pārstāve Ilze Dāme-Birziņa norādīja, ka aizliegums atgriezties ir tikai tās kāpņu telpas daļā, kur ir šīs bīstamās konstrukcijas. Pārējā ēkas daļā var atgriezties iedzīvotāji.

Rīgas pašvaldības policijas galvenais sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis informēja, ka ēkai Stūrmaņu ielā 3 bēniņos iebruka jumta panelis, kā rezultātā ieplaisāja 5.stāva griesti. No negadījumā cietušās kāpņu telpas evakuēti 24 cilvēki.

Sadovskis norādīja, ka sākotnēji tika piesaistīts "Rīgas satiksmes" autobuss, lai evakuētie cilvēki varētu uzturēties siltumā. Patlaban divi iedzīvotāji ir izmitināti dienesta viesnīcā, kamēr pārējie pagaidām no izmitināšanas ir atteikušies, jo atraduši vietas, kur pārnakšņot. Tomēr, ja kādam no iedzīvotājiem ir nepieciešama izmitināšana, tad policija aicina sazināties pa tālruni 110.

Sadovskis pastāstīja, ka negadījuma vietā bija ieradies Rīgas domes Attīstības departamenta pārstāvis, kurš pieņēma lēmumu pārtraukt negadījumā cietušās kāpņu telpas ekspluatāciju, un Valsts policija ir aizzīmogojusi kāpņu telpas durvis.

Saskaņā ar Sadovska rīcībā esošo informāciju ēku Stūrmaņu ielā 3 apsaimnieko SIA "Rīgas namu pārvaldnieks", kam turpmākajās dienās būs jāveic ēkas ekspertīze.

Notikuma vietā visu nakti sabiedrisko kārtību uzraudzīs Rīgas pašvaldības policijas darbinieki.

Par notikušo Valsts policijā sākta resoriskā pārbaude, pastāstīja policijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti