Bijušajam Jūrmalas mēram Munkevicam - četri gadi cietumā; Pīrantam – trīs gadi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 3 mēnešiem.

Kukuļdošanā apsūdzētajam bijušajam Jūrmalas mēram Raimondam Munkevicam tiesa piesprieda četru gadu cietumsodu, bet viņa līdzgaitniekam Normundam Pīrantam – trīs gadu cietumsodu, ziņo Latvijas Radio.

Munkevicam piespriesta arī mantas konfiskāciju un liegums trīs gadus ieņemt vēlētus amatus. Pīrantam arī piespriesta mantas konfiskācija un trīs gadu liegums ieņemt vēlētus amatus. Munkevicam konfiscēs automašīnu un zemes gabalu, bet Pīrantam nekustamo īpašumu un domājamo daļu no kāda cita nekustamā īpašuma. 

Tiesa nolasa spriedumu Munkevica un Piranta lietā
00:00 / 11:35
Lejuplādēt

Abus apsūdzētos tiesas zālē neapcietināja.

Raimonds Munkevics  žurnālistiem atzina, ka spriedumu pārsūdzēs. Viņš uzskata, ka spriedums tapis politiskā spiediena rezultātā, jo Jūrmalas tiesai ilgstoši nav tiesas priekšsēdētāja.  

Raimonds Munkevics: Spriedumu noteikti pārsūdzēšu
00:00 / 01:17
Lejuplādēt

„Es uzskatu, ka tiesa nav iedziļinājusies aizstāvības argumentos un tas noteikti ir pārsūdzams,” sacīja Munkevics.

Pīrants spriedumu nekomentēja.

Savukārt prokurore Velta Zaļūksne, kura prasīja katram apsūdzētajam par gadu ilgāku cietumsodu nekā piespriests,  sacīja, ka vēl jāiepazīstas ar pilno tiesas spriedumu, taču, visticamāk, viņa to nepārsūdzēs. Pilnīgi pretēju viedokli pauda prokurore Velta Zaļūksne. „Nu kā var komentēt – mani apmierina tiesas piespriestie sodi,” sacīja prokurore.

Pīrants un Munkevics tika aizturēti 2010. gada 18. maija vakarā kriminālprocesā par 5000 latu kukuļa došanu, lai nodrošinātu toreizējam Jūrmalas mēram labvēlīgu rezultātu 20. maijā gaidāmajā neuzticības balsojumā. 20. maijā abi aizturētie tika apcietināti, bet Munkevics arī gāzts no mēra amata.

2010. gada jūlija sākumā, kamēr Pīrants un Munkevics atradās apcietinājumā un izmantoja savas likumā paredzētās tiesības neliecināt, prokurore viņiem abiem uzrādīja apsūdzības pēc Krimināllikuma 323. panta 2. daļas – par kukuļdošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Par to paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Drīz pēc apsūdzību uzrādīšanas krimināllieta tika nodota Jūrmalas pilsētas tiesai, kas saistībā ar paaugstinātu sarežģītību lietas iztiesāšanu uzticēja trim tiesnesēm – Ilzei Freimanei, Gundegai Lapiņai un Solvitai Glaudānei.

Munkevicu tiesa pret 50 000 latu drošības naudu no apcietinājuma atbrīvoja 2010. gada augusta sākumā, bet Pīrants pret 40 000 latu drošības naudu brīvībā tika izlaists 2010. gada septembra vidū.

Lietas skatīšanu pēc būtības Jūrmalas pilsētas tiesa sāka 2011. gada 25. novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti