Jau trīsarpus gadus ieilgusi Munkevica un Pīranta lieta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 6 mēnešiem.

 

Daži tiesas procesi Latvijā ļoti ieilgst, un pat tāds ne visai sarežģīts kriminālprocess kā Jūrmalas bijušā mēra Raimonda Munkevica un viņa līdzgaitnieka Normunda  Pīranta iespējamās kukuļdošanas lieta kļuvusi par  sēžu atlikšanas un pārcelšanas  rekordisti – tā  turpinās  vairāk nekā trīsarpus gadus.  Galvenie iemesli – lietā iesaistīto slimošana un aizņemtība citos procesos. Kopumā tā izskatās kā shēma, kā apsūdzētajiem atlikt sodu.

Pīrants un Munkevics tika aizturēti 2010. gada 18. maija vakarā kriminālprocesā par 5000 latu kukuļa došanu, lai nodrošinātu toreizējam Jūrmalas mēram labvēlīgu rezultātu 20. maijā gaidāmajā neuzticības balsojumā. 20. maijā abi aizturētie tika apcietināti, bet Munkevics arī gāzts no mēra amata.

2010. gada jūlija sākumā, kamēr Pīrants un Munkevics atradās apcietinājumā un izmantoja savas likumā paredzētās tiesības neliecināt, prokurore viņiem abiem uzrādīja apsūdzības pēc Krimināllikuma 323. panta 2. daļas – par kukuļdošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Par to paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Drīz pēc apsūdzību uzrādīšanas krimināllieta tika nodota Jūrmalas pilsētas tiesai, kas saistībā ar paaugstinātu sarežģītību lietas iztiesāšanu uzticēja trim tiesnesēm – Ilzei Freimanei, Gundegai Lapiņai un Solvitai Glaudānei.

Munkevicu tiesa pret 50 000 latu drošības naudu no apcietinājuma atbrīvoja 2010. gada augusta sākumā, bet Pīrants pret 40 000 latu drošības naudu brīvībā tika izlaists 2010. gada septembra vidū.

Lietas skatīšanu pēc būtības Jūrmalas pilsētas tiesa sāka 2011. gada 25. novembrī.

Jūrmalas tiesa šī gada 2. decembrī sāka tiesas debates Munkevica un Pīranta kukuļdošanas krimināllietā, un nākamā tiesas sēde lietā paredzēta 10. decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti