Panorāma

Miris leģendārais kinorežisors Rolands Kalniņš

Panorāma

Panorāma

Bezmaksas koncerts vai politiskā aģitācija?

Bezmaksas koncerts vai politiskā aģitācija? Zem KNAB lupas – koncertturneja «Gaisma krīt»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pievērsis uzmanību bezmaksas koncertu turnejai "Gaisma krīt". Ir sākta pārbaude, vai 50 Latvijas vietās plānotie bezmaksas koncerti ir aģitācija par tautas nobalsošanu vai priekšvēlēšanu aģitācija. Šonedēļ turnejas otrais koncerts aizritēja Jēkabpilī. Tur sastaptie klausītāji atzina, ka trūkst skaidrības, uz ko sabraukušie mūziķi un politiķi īsti aicina.

Ap 100–150 cilvēku šonedēļ pulcējot Kena parkā Jēkabpilī, dažādu mūziķu un politiķu izpildījumā izskanēja dziesmas un aicinājumi atbalstīt konkrētas idejas. Tostarp parakstīties, lai ierosinātu referendumu par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē.

"Šodien mēs runāsim par dabisku ģimeni," pasākumā aicināja mūziķis Deniss Paškevičs ("Latvija pirmajā vietā" (LPV)). LPV līderis Ainārs Šlesers bilda: "Es atbalstu Denisu, es atbalstu [mūziķi] Jolantu [Gulbi-Paškeviču], jo mums ir kopīgs mērķis. Mums kopā ir jāsavāc 155 tūkstoši parakstu."

Pasākumā, par kuru uzmanību otrdien, 17. maijā, aktīvi izrādīja sociālo tīklu lietotāji, pulcējās vairākas personas, kas, gatavojoties 14. Saeimas vēlēšanām rudenī, jau iepriekš paudušas piederību politiskajai partijai LPV. Tāpat koncertā bez maksas dalīts izdevums ar nosaukumu "Latvija pirmā."

KNAB skaidroja, ka aģitācijas ierobežojumu ievērošanai seko divos gadījumos – priekšvēlēšanu, kā arī tautas nobalsošanas, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu gadījumos.

"Jā, mēs to esam pamanījuši, mēs sekojam līdzi un arī analizēsim, kāda veida aģitācija ir un kura likuma ierobežojumi uz to atteiksies. Bet šobrīd secinājumus par to vēl nevaram izdarīt,"

sacīja KNAB Politisko organizāciju pārkāpumu izmeklēšanas nodaļas galvenā inspektore Vineta Ostrovska.

Pirmsvēlēšanu aģitācijas periods pirms Saeimas vēlēšanām šogad sāksies 4. jūnijā. Bezmaksas koncerti paredzēti arī pēc šī datuma.

"Atskaitīšanās kārtība attiecas ne tikai uz politiskajām partijām, bet arī uz jebkuru un ikvienu aģitācijas veicēju. Birojs savukārt šo informāciju apkopo un seko līdzi, lai tā aģitācijas kārtība un tas izdevumu apjoms, ko nosaka abi likumi, netiktu pārkāpts," norādīja KNAB pārstāve.

Sastaptie jēkabpilieši stāstīja, ka no skatuves skanošās idejas par ģimeniskām vērtībām atbalsta, taču par aicinājumu nobalsot par konkrēto iniciatīvu zināja retais.

Jēkabpilietes Ginta un Linta: "Par koncertu zinājām tikai. Mēs jau noguruši no tām idejām esam. Gribējām tikai koncertu paklausīties un pavadīt jauku vakaru".

Jēkabpiliete Viktorija: "Nezinu, nē, nemāku pateikt, [par ko ir vēstījums]."

Jēkabpilietis Aleksejs: "Es tā neorientējos politikā, bet atbalstu izmaiņas. Esam par izmaiņām, lai kaut kas mainītos."

Mūziķis, LPV līdzdibinātājs Paškevičs informēja, ka koncerttūres organizatori ir SIA "Riga Room Agency", tai esot vairāki finansiālie atbalstītāji. Pasākumi esot atbalsts iniciatīvai par referendumu un organizatoriem neesot saistības LPV, apgalvoja Paškevičs.

Valsts policija pasākumā starpgadījumus nekonstatēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti