Dienas ziņas

Novados varētu būt grūtības nokomplektēt vidusskolas klases

Dienas ziņas

Gada brīvprātīgais Kurzemē - Raimonds Klaips

Beverīnas novads izsludina publisko apspriešanu

Beverīnas novadā aizvien strīdas par Vidzemes industriālā parka izveidi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 5 mēnešiem.

No otrdienas Beverīnas novadā uzsākta publiskā apspriešana par plānoto Valmieras un Beverīnas novada administratīvās teritorijas robežu maiņu. Tā nepieciešama Vidzemes industriālā parka izveidei. Valmieras iedzīvotāji savu viedokli šajā sakarā jau pauda un vairums priekšlikumu atbalstīja. Ja šāda valmieriešu nostāja jau bija sagaidāma, neprognozējams gan ir Beverīnas novada iedzīvotāju viedoklis, kuru starpā šis jautājums jau radījis asas emocijas.

Jau ziņots, ka Vidzemes industriālā parka izveidei, Valmieras pilsētas pašvaldība noskatījusi 118 hektārus lielu Beverīnas novada teritoriju. Sevišķi šis jautājums satraucis Kauguru pagasta iedzīvotājus, kurus tas skar visciešāk.

Par plānoto projektu viņi uzzinājuši vien no televīzijas, ne savas pašvaldības. Turklāt, nav saprotams, kāpēc viņiem netika dota iespēja izteikties pirmajiem. „Ir stāsts, par Kauguru pagasta teritorijas atdošanu Valmierai. Valmierā notiek publiskā apspriešana, bet šeit nezin neko,” pārmetumus izsaka Beverīnas novada Kauguru pagasta iedzīvotāja Aija Freimane.

Sašutums jau nav par to vien. Lielāko daļu nolūkotās platības aizņem meži, kurus industriālā parka izveidei nāktos izcirst. Kaugurieši domā, ka tas var ietekmēt vidi un apkārtējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

“Kāpēc ir jānocērt 118 hektāri meža pie pilsētas, kas ir būtībā pēdējais, kas vēl palicis pilsētas svaigam gaisam? Tas jau neietekmē tikai Kauguru pagasta iedzīvotājus, Beverīnas novadu, tas ietekmē arī tieši Valmieras pilsētu,” saka Beverīnas novada Kauguru pagasta iedzīvotāja Jolanta Kalniņa.

Tā kā publiskā apspriešana sākusies tikai tagad, Beverīnas novada domes deputāti aicina iedzīvotājus ar lēmuma pieņemšanu nepārsteigties un nebalstīties tikai uz emocijām. Pirms svētkiem katrā novada pagastā vēl būs arī tikšanās ar iedzīvotājiem. “Mums vajadzētu tomēr domāt pašiem, lemt pašiem un pieņemt arī pašiem lēmumu patstāvīgi nevis balstīties uz kādu no kaimiņiem. Kaimiņiene teica, ka to nevajag, nu tad es arī tā nedarīšu, kaut gan nezinu vai man to vajag vai nevajag,” norāda Beverīnas novada domes priekšsēdētāja Cilda Purgaile.

Savs viedoklis ir arī Beverīnas novada domes deputāts Sandris Brālēns. „Viens ir, ka mēs dodam savu teritoriju, kas ir ļoti svarīgi, bet otrs ir arī svarīgi, ko mēs, kā Beverīnas novada iedzīvotāji emocionāli katrs kā cilvēks šim projektam novēlēsim – vai, lai viņam izdodas vai nē,” atzīmē Brālēns.

Izteikt savu viedokli par Valmieras un Beverīnas novada administratīvās teritorijas robežu maiņu Beverīnas novada iedzīvotāji varēs līdz nākamā gada 9.janvārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti