Rīta Panorāma

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs – Latvijas vēsture trīs stāvos

Rīta Panorāma

Ādolfa Alunāna jautrības luga "Seši mazi bundzenieki"

Intervija ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani

Bergmanis: Nākamais NBS uzdevums - daudznacionālais štābs Ādažos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Nākamais lielais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) uzdevums ir sekmīga daudznacionālās divīzijas "Ziemeļi" štāba izveidošana Ādažu militārajā bāzē, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Viņš atgādināja, ka NBS noslēdz vērienīgo haubiču iepirkumu no Austrijas, taču vēl notiek nepieciešamās infrastruktūras piemērošana, turpinās ekipāžu apmācība un citi saistītie darbi. "Tas ir pilnveidošanās un mācību process," uzsvēra Bergmanis.

Aizsardzības ministrs norādīja, ka kopš NATO Velsas samita situācija ir mainījusies un Latvija ir izpildījusi lielu daļu uzdevumu. Tā, piemēram, sekmīgi notikusi NATO bataljona līmeņa kaujas grupas integrācija NBS, un sabiedroto karavīri piedalās mācībās kopā ar Latvijas armijas pārstāvjiem.

Nākamais lielais bruņoto spēku uzdevums ir daudznacionālā divīzijas "Ziemeļi" štāba izveidošana Ādažos, sacīja Bergmanis. Ministrs stāstīja, ka jau tagad Ādažu bāzē īstenotie infrastruktūras projekti ir tik pamatīgi, ka cilvēki, kas tur nav bijuši vairākus gadus, lūdzot palīdzību, lai varētu orientēties kādreiz tik pierastajās vietās.

KONTEKSTS:

Vasarā tika nolemts, ka militārajā bāzē Ādažos tiks izvietots daudznacionālais divīzijas “Ziemeļi” štābs. Par to vienojušās Dānija, Latvija un Igaunija. Štāba veidošana ir tupinājums tiem darbiem, ko aizsāka vēl iepriekšējie divi NATO samiti – Varšavā un pirms tam vēl Velsā.

Piemēram, bieži minēts, ka Baltijas vājais punkts ir tā sauktais Suvalku koridors –  nepilni 100 kilometri Lietuvas-Polijas robežas. Suvalku koridora vienā pusē ir ar Krievijas smagi apbruņotais Kaļiņingradas apgabals. Ja Krievija šo koridoru ieņem, Baltija tiek atšķelta no Eiropas. NATO ātra un efektīva rīcība tad būtu tas, par ko rūpētos jaunizveidotais štābs.

ASV valdības Ārvalstu militārās pārdošanas programmas ietvaros NBS saņēmuši pirmos 18 ASV uzņēmuma “Polaris Government & Defense” ražotos militāros taktiskos transportlīdzekļus “Sportsman Big Boss” un MRZR- 2.  Tāpat Latvijas armija saņēma visas no Austrijas iegādātās pašgājējhaubču sistēmas, informēja Aizsardzības ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti