Rīta intervija

Ilze Znotiņa: "Moneyval" pagarinājums ir dots lai parādītu, ko labu esam izdarījuši

Rīta intervija

Plānotie grozījumi UR likumā nodrošinās lielāku informācijas atklātību

Eiropas Padomes attīstības banka varētu līdzfinansēt Liepājas cietuma būvniecību

Bažījās par Daugavgrīvas cietuma daļas piespiedu slēgšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Eiropas Padomes spīdzināšanas novēršanas komiteja varētu likt Latvijai slēgt kritiskā stāvoklī esošo Daugavgrīvas cietuma Grīvas nodaļu, intervijā Latvijas Radio atzina Ieslodzījumu vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.

Eiropas Padomes spīdzināšanas novēršanas komiteja jau ilgstoši norāda uz slikto ieslodzījuma vietu stāvokli Latvijā. Iepriekšējā apmeklējuma laikā 2016.gadā komitejas eksperti norādīja uz iespēju nākamajā vizītē 2020.gadā paziņot par Daugavgrīvas cietuma Grīvas nodaļas slēgšanu.

“Iepriekšējās vizītes laikā apmeklēja četrus cietumus. Viena no tiem bija Daugavgrīvas cietuma Grīvas nodaļa, kura patiešām ir kritiskā stāvoklī. (..) Tie apstākļi liecināja par to, ka šī komiteja izteica brīdinājumu, ka nākamajā reizē viņi var paziņot par šīs nodaļas slēgšanu,” pastāstīja Spure.

Viņa atzina, ka tas ir liels apdraudējums, jo šajā nodaļā ir izvietoti aptuveni 700 ieslodzītie.

Un slēgšanas gadījumā viņus nav, kur pārvietot.

Turklāt ziņojuma publiskošana var kaitēt Latvijas starptautiskajam tēlam. Līdz šim kritiski ziņojumi ir publiskoti tikai par Krievijas cietumiem un par imigrantu centriem Grieķijā un Turcijā.

Savukārt taujāta par jauna cietuma būvniecības plāniem, Spure pastāstīja, ka Eiropas Padomes attīstības banka ir paudusi gatavību līdzfinansēt Liepājas cietuma būvniecību, piešķirot šim mērķim aizdevumu 60 miljonu eiro apmērā. Aizdevuma apmērs varētu veidot līdz 50% no kopējā Liepājas cietuma būvniecībai nepieciešamā finansējuma.

KONTEKSTS:

Sākotnēji bija iecerēts, ka jau 2017. gadā zaļajā pļavā Alsungas ielā vajadzēja slieties jaunajam Liepājas cietumam. Plašajā ēku kompleksā vieta būtu 1200 ieslodzītajiem. Rezultātā slēgtu trīs citas ieslodzījumu vietas – Brasas, Jelgavas un veco Liepājas cietumu. Taču process pamatīgi iestrēga.

Jaunā Liepājas cietuma būvniecības pirmajā iepirkumā 2017. gadā pieteikumus iesniedza divas Latvijas kompānijas - "Re&Re" un "UPB". Taču būvnieku iesniegtie piedāvājumi jaunā Liepājas cietuma celtniecībai pārsniedza tobrīd projektam pieejamo finansējumu, attiecīgo iepirkumu nolemts pārtraukt, tā vietā sludinot jaunu.

Vēlāk gan tika izsludināts jauns Liepājas cietuma būvniecības iepirkums, kurā uzvarēja "Abora" ar līgumcenu 113,6 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti