Dienas ziņas

Visi tiesu nami nav pielāgoti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Dienas ziņas

Latvijā reģistrēti 12 omikrona gadījumi

Viena dome piešķīra, otra – atņēma

Baldonē nemierā ar kādreizējās mākslas skolas telpu atvēlēšanu policistiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Nu jau bijušais Baldones novads šovasar amatu mājas iekārtošanai kultūras centra rīcībā nodeva kādreizējās mākslas skolas telpas. Taču jaunā Ķekavas novada deputātu vairākums lēma, ka daļa šo telpu vajadzīgas pašvaldības policijas darba apstākļu uzlabošanai. Ar to nemierā ir daudzi baldonieši, jo māksliniekiem, amatniekiem un pašdarbības kolektīviem jau tā gadiem jādzīvo pārāk mazās un nepiemērotās telpās.

Baldones Kultūras centrs jau daudzus gadus ir pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados būvētais kinoteātris. Šeit notiekot gan  pasākumi, gan arī pašdarbības kolektīvu mēģinājumi.

Kinoteātra ēkai ir arī piebūve, kurā līdz šim darbojās mākslas skola. Šovasar tā pārcēlusies uz citām telpām, bet nelielo ēku nu jau bijusī Baldones novada dome savā pēdējā sēdē nodeva Kultūras centram pieaugušo mākslas un amatniecības centra izveidei. Viena piebūves daļa, ieguldot ap 10 000 eiro, jau mākslas skolas laikā tikusi pielāgota keramikas veidošanas vajadzībām. Pandēmijas laiks gan kavējis reālu keramikas pulciņa izveidi.

Un tieši šos 45 kvadrātmetrus tagad nu jau jaunā Ķekavas novada dome lēma atdot pašvaldības policijai, Kultūras centram atstājot vien blakus telpu.

"Tas nekas, ka šeit ir atsevišķa ieeja. Ir viens sanitārais mezgls. Un otrā telpā pa blakus durvīm staigās pulciņi un ansambļi. Kā tas tehniski tiks realizēts. Kur ir loģika?" vaicāja Baldones Kultūras centra vadītāja Ieva Upeniece.

"Man šķiet, tā ir tiešām netaisnība, jo Baldonē radošie cilvēki ir ļoti apdalīti. Viņiem īsti nekad nav bijušas telpas, un tad, kad mums parādās iespēja ierīkot Amatu māju, mums tās grib atņemt. Situācija tiešām ir nožēlojama," sacīja māksliniece dekoratore Rūta Štrausa.

To, ka pašvaldības policistiem, kuri tagad mitinās vienā no kinoteātra mazajām telpām, nepieciešamas labākas mājas, neapšauba neviens.

Tomēr vienotības par kultūras centra rīcībā esošo telpu samazināšanu, atdodot daļu pašvaldības policijai, nav arī koalīcijas deputātu starpā.

"Ir arī citi varianti. Nav tā, ka šis bija vienīgais, jo pašvaldības domes ēka pēc reformas ir palikusi vēl klusāka nekā tad, kad bija Baldones dome. Tur ir iespēja izvietot policistus ar atsevišķu ieeju," skaidroja Ķekavas novada domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Agnese Geduševa (Latvijas Reģionu apvienība).

"Tur ir divi varianti. Viens, ja mēs ieguldām divas reizes vairāk naudas, nekā mums tagad vajadzēs ieguldīt šajās telpās, mēs iegūsim tādu pašu platību, kā tagad ir policistiem. Ja mēs iedodam visu kreiso spārnu, jo policijai tomēr ir jābūt atsevišķai ieejai, tad policistiem tajos 160 kvadrātmetros nav ko darīt," skaidroja Ķekavas novada domes priekšsēdētāja trešais vietnieks Gatis Līcis ("Izaugsme").

Gan par, gan pret ēkas daļas atņemšanu kultūras cilvēkiem balsojušie gan saprot, ka agri vai vēlu nāksies atrisināt sasāpējušo telpu jautājumu. Baldonieši jau sen izplānojuši, ka vecajam kinoteātrim tiks piebūvēta jauna piebūve. Izstrādātajā metu projektā paredzēts, ka tad pašreizējā piebūve tiks nojaukta. Deputāti uz šādu projektu gan raugās visai bažīgi, jo aplēses liecina, ka tā izmaksas varētu būt vairāk nekā seši miljoni eiro. Bet vēsturiskā kultūras nama atjaunošanai naudas vajadzētu trīs reizes mazāk, tomēr tas esot pārāk mazs, lai atrisinātu telpu problēmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti