Panorāma

Pieaudzis bērnu skaits ar autiskā spektra traucējumiem

Panorāma

Teātrī drīkstēs sēdēt ciešāk

Jauni strīdi par pasažieru pārvadātāju iepirkumu

Autobusu pārvadājumu konkurss: Daži uzvarētāji vērsušies tiesā pret IUB

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 10 mēnešiem.

Uzmanības centrā jau atkal nonācis vērienīgais reģionālo autobusu pārvadājumu iepirkums, kura uzvarētājiem būs tiesības nodrošināt šo pakalpojumu nākamos desmit gadus. Daži no konkursa uzvarētājiem vērsušies tiesā pret Iepirkumu uzraudzības biroju (IUB). Tas, pārvadātāju ieskatā, pārāk ilgi izskata ar rezultātu neapmierināto pretendentu sūdzības.

Nesaskaņas starp satiksmes ministru Tāli Linkaitu (Jaunā konservatīvā partija) un valdības vadītāju Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") izcēlās vasaras sākuma pēc starppilsētu pasažieru pārvadājumu iepirkuma rezultātu paziņošanas.

Vairākās maršruta daļās tiesības nodrošināt pārvadājumus nākamos desmit gadus ieguva SIA "Sabiedriskais autobuss". Tā īpašniekam – SIA "B-Bus" – šopavasar  reģistrēts gandrīz 80 tūkstošus eiro liels nodokļu parāds, turklāt "B-Bus" patiesais labuma guvējs vēl gada sākumā bija "Rīgas satiksmes" korupcijas skandālos iesaistītais politiķis Aleksandrs Brandavs.

Kariņš pret šādu konkursa iznākumu iebilda, apšaubot nolikuma kvalitāti. Satiksmes ministrs atbildēja ar pārmetumiem par konkursa zaudētāju iniciētu politisko spiedienu un uzsvēra – ja kādam no pretendentiem ir šaubas par konkursa iznākumu, var vērsties IUB.

Tas arī ir noticis. IUB saistībā ar šo iepirkumu ir saņēmis 11 sūdzības un lietas skatīšanai nolēmis izmantot likumā noteikto maksimālo termiņa pagarinājumu līdz četriem mēnešiem ierastā viena mēneša vietā.

Šī iemesla dēļ vairāku konkursa uzvarētāju apvienība, kurā ietilpst gan SIA "Sabiedriskais autobuss", gan "Nordeka" un "Vlasava" vērsušās pret IUB tiesā.

Personu apvienības ieskatā IUB nav pietiekami pamatojis lēmumu maksimāli pagarināt sūdzību izskatīšanas laiku.

"Mēs ļoti ceram, ka šāds IUB lēmums ir pārdomāts un izsvērts, un tur nav apakšā kaut kāda politiskā ietekmēšana," sacīja SIA “Sabiedriskais autobuss” pārstāve Maija Lazdiņa.

SIA "Sabiedriskais autobuss" arī uzsvēra, ka kavēšanās dēļ nevar uzsākt līguma izpildei nepieciešamo autobusu iegādi.

"Šī viennozīmīgi ir viena no apjomīgākajām lietām, kas vispār bijusi IUB vēsturē," atzina IUB vadītājas vietniece Evija Mugina.

Tā pagarināto termiņu skaidro IUB, uzsverot – lietas apjoms ir milzīgs, tā ir sarežģīta, un mēneša laikā kvalitatīvi izvērtēt teju 500 miljonus eiro vērtā iepirkuma sūdzību pamatotību nebūtu iespējams.

"Ja mēs standartā skatām vienu iesniegumu, ko skata mēneša laikā, tad šeit ir 11 iesniegumi. Faktiski šis ir varbūt praksē kāds otrais gadījums, kopš vispār birojs pastāv un skata sūdzības, kad termiņš ir tik garš," uzsvēra Mugina.

Birojs sūdzību vērtēšanai piesaistījis arī tehnisko ekspertu un noliedz jebkādu politisko iejaukšanos ar mērķi atlikt konkursa galarezultātu.

"Mums jebkurā gadījumā lēmums ir jāpieņem, ilgāk novilcināt kā par četriem mēnešiem mēs jebkurā gadījumā nevaram, bet, protams, tie apstākļi, ko es minēju, neviens no tiem nevar būt saistīts ar kādu politisku ietekmi, jo tas ir jautājums, kas ir izlemjams, ir juridiski vērtējams," sacīja Mugina.

Ja tiesa neprasīs atzinumu sagatavot ātrāk, tas gaidāms septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti