Augstākās izglītības padome par RPIVA nākotni lems atkārtoti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 3 mēnešiem.

Šonedēļ plāno atkārtoti sasaukt Augstākās izglītības padomes (AIP) sēdi, lai lemtu par nostāju Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidācijas jautājumā. Pagājušajā nedēļā padome nespēja vienoties, un šonedēļ biedru viedokļus apkopo elektroniski. 

Kā stāstīja Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra, padome negribētu pieņemt vairākuma lēmumu, ignorējot ministra Kārļa Šadurska ("Vienotība") pozīciju. Pašlaik pastāvot divi iespējami scenāriji: lēmums likvidāciju neatbalstīt vai uzdevums Izglītības ministrijai rīkojuma projektu pārstrādāt.

"Augstākās izglītības padome pagājušās nedēļas sēdē izskatīja šo jautājumu. Vienojās par punktiem, kas ir iekļaujami un precizējami šajā atzinumā, tika lemts - ja izdosies šos atzinumus saskaņot elektroniski, tad tas šodien būtu saskaņots. Ja būs neskaidrības, tad mēs tiekamies klātienē par atzinuma galīgo versiju. Tā kā ir priekšlikumi un iebildumi, mēs tuvākajās dienās organizēsim AIP sēdi, lai vienotos klātienē par galīgo versiju. Manā ieskatā, kuram ir jāparaksta rīkojums,

es domāju, ka šajā gadījumā nav pareizi rīkoties tikai pēc vairākuma principa," pauda Vētra.

Augstākā izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra
00:00 / 00:55
Lejuplādēt

Augstākā izglītības padomes lēmums nepieciešams, lai šo jautājumu skatītu valdībā. Tomēr Izglītības un zinātnes ministrija sola rīkojuma projektu par akadēmijas likvidāciju virzīt valdībā tālāk neatkarīgi no AIP atzinuma.

Jau ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija nolēmusi līdz šā gada augustam reorganizēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju, to pievienojot Latvijas Universitātei. Galīgais lēmums gan būs jāpieņem valdībai. Ministrija gan norāda uz nepieciešamību saglabāt reģionālās filiāles

Iebilstot pret šādu ieceri, RPIVA studenti un personāls devās protesta gājienā. Sašutumu par ministrija rīcību RPIVA reorganizācijas lietā izteica arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA).

Tikmēr LTV raidījums "De facto" ziņo, ka RPIVA sabiedrības viedokļa mainīšanai par labu izglītības iestādes saglabāšanai iztērējusi 15 460 tūkstošus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti