Atstādina trīs policijas amatpersonas par neizdarībām pie pieminekļa Uzvaras parkā (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Saistībā ar atsevišķu policistu rīcību sabiedriskās kārtības nodrošināšanā 10. maijā Uzvaras parkā Rīgā Valsts policijas priekšnieks pieņēmis lēmumu atstādināt no dienesta pienākumu pildīšanas trīs policijas amatpersonas, informēja Valsts policijā.

Precizējums

Informācijas avots precizē vienu amatu

Atstādinātas trīs Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas – iecirkņa priekšnieka pienākumu izpildītājs, Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes viena bataljona komandieris, kā arī viens inspektors. Policijā norādīja, ka atstādinātie ir tās dienas atbildīgās amatpersonas, kuras uz vietas pieņēma lēmumus par konkrētās dienas notikumu uzraudzību. 

"Līdz šim dienesta pārbaudē konstatēts, ka no šo policistu puses netika pienācīgi novērtēta situācija un attiecīgi nebija pareizi izvēlēta taktika tās risināšanai.

Rīcībai bija jābūt tūlītējai un nepārprotamai – precīzam signālam nesankcionēti sanākušajiem, ka jebkādas naidu kurinošas, karu atbalstošas darbības un citi tamlīdzīgi likumpārkāpumi netiks pieļauti," norādīts policijas paziņojumā medijiem.

Noskaidrots, ka, piemēram, situācijā, kur Rīgas pašvaldības policijas darbinieki sākotnēji palaida vīrieti ar Krievijas Federācijas karogu, šie policisti bija saņēmuši norādījumu no Valsts policijas komandējošā sastāva pārstāvja šo vīrieti sākotnēji palaist, bet vēlāk aizturēt brīdī, kad persona neatrastos cilvēku barā. Respektīvi, pašvaldības policisti paši šo lēmumu nepieņēma. Kā noskaidrots dienesta pārbaudē, šāda komanda tika dota, nevēloties izraisīt konfrontācijas riskus ar tobrīd apkārtesošajām personām. 

Iekšlietu ministre Marija Golubeva ("Attīstībai/Par!") piektdien norādīja, ka drošības dienesti ir izanalizējuši policijas rīcību otrdienas vakarā un kļūdas ir, taču ne daudz. Viņa sagaidītu, ka policistiem turpmāk apmācībās mācītu pašiem uzņemties atbildību un izlēmību.

"Ļoti ilgi mūsu policijas doktrīna, arī pamatoti miera laikos, bija tāda, ka pēc iespējas jāizvairās no spēka pielietošanas, pēc iespējas izvairīties no cietas izturēšanās arī pret pārkāpējiem, censties visu darīt ļoti mīksti, samta cimdos. Jo citādi ļoti viegli var iedzīvoties cilvēktiesību pārkāpumos. Drošības dienesti uzskata, ka policija kopumā labi gatavojās 9. maijam. Minimizēja iespējamu konfliktu un pārkāpumu skaitu. Un izdarīja 9. maijā to, ko varēja izdarīt. Savukārt 10. maijā, protams, bija destabilizējoši faktori," stāstīja ministre.

Policijā gan norādīja, ka, arī vērtējot situāciju kopumā, gan Valsts policijas, gan pašvaldības policijas amatpersonas uz vietas nav atbilstoši veikušas dienesta pienākumus tā, lai nekavējoties tiktu novērsti likumpārkāpumi. Amatpersonām amata aprakstos esot noteikti konkrēti pienākumi reaģēšanai uz acīmredzamiem likumpārkāpumiem un nav nepieciešama īpaša norāde.

"Ir konstatēts, ka nedz atbildīgās amatpersonas, nedz iesaistītais personālsastāvs notikuma vietā to nav darījuši profesionāli.

Turklāt šie konkrētie darbinieki nav reaģējuši pietiekami aktīvi nedz uz Operatīvās vadības biroja, nedz Rīgas reģiona pārvaldes vadības un pat ne uz Valsts policijas priekšnieka skaidri un nepārprotami dotajām pavēlēm nekavējoties pārtraukt likumpārkāpumus un izklīdināt sapulcējušās personas. Faktiski tas tika izdarīts tikai tad, kad Valsts policijas priekšnieks pārņēma vadību notikuma vietā," norādīts paziņojumā.

Dienesta pārbaude turpinās, arī citām amatpersonām jārēķinās ar stingriem disciplinārsodiem, tajā skaitā atvaļināšanu no dienesta. 

KONTEKSTS:

Šogad, kad Krievija sākusi karu Ukrainā, Latvijā cilvēkus aicināja nelikt ziedus pie pieminekļa Uzvaras parkā 9. maijā. Tomēr daļa iedzīvotāju to darīja.

10. maija rītā cilvēku noliktie ziedi tika aizvākti, kā to paredzēja iepriekš noteiktais plāns. Tādēļ ziedu licēji vēlreiz devās pie pieminekļa 10. maijā, un vakarā parkā pulcējās vairāki simti cilvēku, kas slavināja Padomju armiju un Krieviju, tādēļ tikusi slēgta pieeja piemineklim. Latvijas Televīzija Pārdaugavā novēroja, ka vairāki sanākušie bija agresīvi un neslēpa atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti