Dienas ziņas

Limanas pilsēta Doneckā pilnībā atkarota krieviem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atšķirīgie vēlēšanu rezultāti Latgalē pārsteidz

Atšķirīgie vēlēšanu rezultāti Latgalē pārsteidz

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šoreiz uz vēlēšanām aizgāja un savu izvēli izdarīja pāri par 57% balsstiesīgo. Rēzeknē vēlētāji šoreiz bija īpaši aktīvi, vēlēšanu dienā pie iecirkņiem pat veidojās rindas. Rezultātā nobalsoja 67% balsstiesīgo. Ja iepriekš Rēzeknē pārliecinoši uzvarēja "Saskaņa", tad šoreiz rēzekniešu simpātijas ir iemantojusi jaunā partija "Stabilitātei!", "Saskaņu" atstājot otrajā vietā. Iedzīvotāji, uzzinot kopējos rezultātus, nav diez ko apmierināti.

Vēlēšanu rezultāti Rēzeknē.
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

– Vairāk balsot neiesim, jo jēgas nav. Par ko es balsoju, tie pat nav tuvu. Gājām ar cerību, ka valdība mainīsies, bet valdība nemainīsies, ja viņi ir pirmajā vietā.

– Slikti! Es negribu, lai ir, kā bija agrāk. Man vajag kaut ko jaunu.

LR: Tie, par ko balsojāt, ir tikuši Saeimā? Par ko balsojāt?

– Es neatceros, kā sauc, bet tur ir Rosļikovs.

"Stabilitātei!". Ko sagaidāt no Saeimas?

– Labāku dzīvi un mieru.

– Tas bija 8. saraksts, "Stabilitātei!". Gribas kaut kādas pārmaiņas. Ļoti daudz kas nepatīk kā krievu cilvēkam, lai arī es mīlu šo valsti un esmu šeit piedzimis, bet ļoti daudz kas nepatīk. Nepatīk, kas notiek medicīnas, izglītības jomā. Un ministri ieņem amatus neatbilstoši savai profesionalitātei."

Vēloties pārmaiņas, Rēzeknē balsojuši arī par Zaļo un Zemnieku savienību, Latvijas Krievu savienību", partijām "Suverēnā vara" un "Latvija pirmajā vietā".

Piecu procentu barjeru Rēzeknē pārvarēja arī divas līdzšinējās koalīcijas partijas – Nacionālā apvienība un "Jaunā Vienotība".

– Ja "Jaunā Vienotība", tad jālasa mantas, jābrauc prom.

LR: Par ko balsojāt jūs?

– Par 12. sarakstu, "Latvija pirmajā vietā".

– Prognozējami, gaidāmi.

Vai esat apmierināta, vai atšķiras iznākums no jūsu viedokļa?

– Cerēju uz kaut ko citu.

Ko jūs sagaidāt?

– Godīgi, ar šiem rezultātiem neko savādāku negaidu. Vairāk jādomā par cilvēkiem, kas viņus ir iebalsojuši, nevis tikai par sevi.

– No pirmajām četrām vietām, par ko es balsoju. Sagaidu kaut ko labāku nekā no šīs. Par tautu, lai padomā, par iedzīvotājiem, jo viss ir dārgi. Es nezinu, kas mums būs ziemā, kad sākies apkures sezona, būs ļoti lielas cenas, un mēs dzīvosim tikai produktiem un lai rēķinus samaksātu.

– Es domāju, ka mūs apmānīja. Jo cik man draugu, cik paziņu balsoja par Šleseru, par Zaļo un zemnieku savienību. Bet atkal Kariņš, Levits. Nu, nezinu, man šķiet, ka mūs apkrāpa.

Lai arī ir tādi, kuri vīlušies rezultātos, jo gaidījuši pārmaiņas, taču citi vēlas, lai tiktu turpināts iesāktais, domājot par stabilitāti, drošību un finansiālu atbalstu.

– Balsoju par zemniekiem, es pati esmu zemniece.

LR: Ko gaidāt – pārmaiņas vai līdzšinējo kursu, lai turpina?

– Lai turpina.

– Galvenais, lai ir veselība, lai ir, par ko to uzturēt, lai naudiņa būtu makā, lai kara nebūtu, lai valdība dara visu, lai nepieļauj neko sliktu.

– Veiksmi viņiem, lai strādā. Tikai lai izpilda to, ko apsolīja!

Arī Daugavpilī, kur pašreiz pie varas tāpat kā Rēzeknē ir "Saskaņa", vēlētājiem krietni tīkamāka šķitusi partija "Stabilitātei!".

Četrus no desmit 14. Saeimā ievēlētajiem partijas "Stabilitātei!" pārstāvjiem būs ievēlējuši Latgales vēlētāji. Tikmēr vēlēšanu uzvarētāji "Jaunā Vienotība" Latgalē saņēmuši vien gandrīz 7% vēlētāju atbalstu, tas nozīmē, ka šo apgabalu Saeimā pārstāvēs tikai viens deputāts. No pārējās Latvijas atšķirīgie Latgales vēlēšanu apgabala rezultāti pārsteidz daudzus, taču secinājums politiķiem ir viens – bija aktīvāk jāuzrunā krievvalodīgie.

Vēlēšanu uzvarētāji un provizorisku četru mandātu ieguvēji no Latgales plānošanas reģiona būs partija "Stabilitātei!". Viņu vidū – 23 gadus vecs konsultants mūzikas veikalā un bērnu aukle.

"Viss ir iespējams. Mēs esam tādi cilvēki, kas izgājuši no tautas.

Mēs esam parasti cilvēki, bet mēs ļoti labi pārzinām to situāciju, kas notiek Latvijā," stāstīja deputāta kandidāte Viktorija Pleškāne ("Stabilitātei!").

Partijas "Stabilitātei!" pārstāvji atzīst, ka prognozējuši – partijas sasniegumi Latgalē būs vēl augstāki.

Gan konkurentus, gan pašu rezultāti pārsteidz Zaļo un Zemnieku savienību. Līdz šim par Rēzeknes domes deputātu strādājušais zemnieks Kaspars Melnis atzīst – Latgales vēlētāju, arī krievvalodīgo, uzrunājis viņu līderis Aivars Lembergs.

"Es arī pats, runājot ar cilvēkiem, dzirdēju, ka ir diametrāli pretēji viedokļi – vieni teica, ka nekādā gadījumā neatbalstīs, bet bija daži cilvēki, kas teica, ka balsosim par ZZS tikai tāpēc, ka ir Aivara faktors. Un tas ir ļoti svarīgi," atzina deputāta kandidāts Kaspars Melnis (ZZS).

Autoritatīva politiskā tēla meklējumos bijuši arī citi Latgales vēlētāji.

"Tāpēc, ka Latgale visvairāk izjūt ekonomiskās grūtības "Vienotības" politikas dēļ.

Es pats nobrīnījos, ka viņi pirmajā vietā. Es balsoju par Šleseru. Viņš bija satiksmes ministrs, es strādāju dzelzceļā, viņš solīja sakārtot to visu sfēru. Linkaits ar Krieviju vispār negrib neko sarunāt," savu viedokli pauda vēlētājs Māris.

 – Es par astoto numuru balsoju.

LTV: Kāpēc?

– Tāpēc, ka tētis balsoja, un mēs visi ģimenē balsojām, – atzina Aleksandrs. 

– Agrāk piedalījos, bet tagad ne.

LTV: Kāpēc?

– Tagadējai valdībai es neuzticos.

Tomēr kopumā vēlēšanu aktivitāte Latgalē bija augstāka nekā iepriekš.

Politiķi vērtē, ka bijušais "Saskaņas" vēlētājs Latgalē aktīvāk nekā Rīgā vai citos reģionos meklēja un atrada alternatīvu.

"Dažādām partijām ir jāmeklē veidi, kā uzrunāt arī krieviski runājošo cilvēku. Tas, kas ir pieņemts kopējā valsts līmenī, ka aģitācija krieviski nav vēlama, tas tomēr Latgalē nedod rezultātu," atzina deputāta kandidāts Juris Viļums (''Apvienotais saraksts'').

"Šobrīd mums ir pilnībā jāmaina šī domāšana un darbu plānošana attiecībā uz Latgales reģionu kā tādu. Pēc būtības šeit jau nav tālu pēc bumbas ar laika degli," uzskata deputāta kandidāts Edmunds Teirumnieks (Nacionālā apvienība).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti