Atklātā konkursā meklē jaunu Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Trešdien, 21. jūlijā, Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra amatu. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 4. augustam, informēja Valsts kancelejā.

Jaunajam IZM valsts sekretāram piedāvā 2441 eiro algu pirms nodokļu nomaksas, sociālās garantijas, kā arī iespēju izstrādāt un koordinēt izglītības, zinātnes, sporta, jaunatnes un valsts valodas politiku.  

Galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir nevainojama reputācija; augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vēlams maģistra grāds. Tāpat pretendentiem pēdējo 10 gadu laikā jābūt guvušiem vismaz piecu gadu pieredzi organizācijas vadītāja amatā vai citā vadošā amatā ar vismaz 15 padotajiem darbiniekiem. Jābūt arī pieredzei organizācijas reprezentēšanā un pārstāvēšanā starptautiskā līmenī.

Pretendentiem jāpārzina Latvijas Republikas izglītības sistēma un Eiropas Savienības pamatnostādnes izglītībā, kā arī tiesību aktu un politikas plānošanas dokumentu projektu izstrāde un virzība pieņemšanai Ministru kabinetā vai Saeimā.

Tāpat no pretendentiem sagaida izpratni par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, administratīvā procesa un valsts pārvaldes attīstības prioritātēm, kā arī par valsts budžeta plānošanas, izpildes un finanšu plūsmas pārvaldību.

Kandidātiem nepieciešamas angļu valodas zināšanas B2 līmenī, kā arī veiksmīga pārmaiņu vadības pieredze, sistēmiska pieeja jautājumu risināšanai un spēja uztvert un analizēt sarežģītu un liela apjoma informāciju dažādās jomās. Pretendentiem jābūt ar teicamām stratēģiskās plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmēm, skaidroja kancelejā.

Atlase notiks trīs kārtās:

  • Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām.
  • Otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu un prezentēs stratēģisko redzējumu par Izglītības un zinātnes ministrijas attīstību, kā arī izglītības, zinātnes, sporta, jaunatnes un valsts valodas politikas vidēja un ilgtermiņa prioritātēm un attīstību.
  • Uz trešo kārtu izvirzītie pretendenti tiks vērtēti, pārbaudot viņu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, komandas vadīšanu, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu, pārmaiņu vadīšanu.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam.

Pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Tās sastāvā ir: Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks, Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, Valsts administrācijas skolas direktore Agita Kalviņa, Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētāja Rūta Muktupāvela. Tāpat pretendentu vērtēšanā par neatkarīgiem novērotājiem uzaicināti pārstāvji no Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības.  

KONTEKSTS:

IZM valsts sekretāra amats kļuva vakants, jo 15. jūlijā amatu atstāja Jānis Volberts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti