IZM valsts sekretāres amatā atgriezīsies Līga Lejiņa 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra amatā iecels Līgu Lejiņu, kuru atklātajā konkursā uz amatu atlases komisija vienbalsīgi atzina par konkursa uzvarētāju, informēja Valsts kancelejā. Lejiņa jau iepriekš bijusi IZM valsts sekretāre.

Lejiņas stāšanās amatā vēl jāapstiprina valdībai. 

No 2020. gada novembra Lejiņa vada Valsts izglītības satura centru (VISC), bet iepriekš jau bijusi IZM valsts sekretāre un šo amatu ieņēmusi laikā no 2015. līdz 2020. gadam. 

Arī pirms tam konkursa uzvarētājas darbavieta bijusi IZM, kur Lejiņa darbu uzsākusi kā Struktūrfondu departamenta direktora vietniece, bet pēc tam vairāk nekā trīs gadus bijusi valsts sekretāra vietniece, Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktore.

Pirms darba IZM Lejiņa 16 gadus strādājusi Valsts izglītības attīstības aģentūrā, kur sākotnēji bijusi speciāliste, bet pēcāk vadījusi dažādas aģentūras daļas un departamentus.  

IZM valsts sekretāra amatam izvirzītā Lejiņa Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā apguvusi skolotāja specialitāti. Amata pretendente atbilstoši Eiropas kopīgajām nostādnēm valodu apguvei C1 līmenī pārzina angļu valodu, savukārt B1 līmenī – krievu valodu. 

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija) atzīmēja: ”Man ir prieks, ka šajos – nebūt ne vieglajos – pandēmijas apstākļos, kad nepieciešama spēja ātri reaģēt, pieņemt nozīmīgus lēmumus, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra amatā stāsies Līga Lejiņa, kura pārzina gan izglītības nozari, gan ministrijas funkcijas, struktūru un vajadzības un kurai ir iepriekšējā pieredze valsts sekretāra amatā.”

Atklātais konkurss norisinājās trijās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti pretendentu iesniegtie dokumenti un atbilstība obligātajām prasībām. Otrajā kārtā pretendenti atlases komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt IZM valsts sekretāra amatu, atbildēja uz komisijas jautājumiem un prezentēja stratēģisko redzējumu par ministrijas attīstību, kā arī izglītības, zinātnes, sporta, jaunatnes un valsts valodas politikas vidēja un ilgtermiņa prioritātēm un attīstību. Savukārt konkursa trešajā kārtā tika pārbaudītas pretendentu vadības kompetences: stratēģiskais redzējums, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, komandas vadīšana, darbinieku motivēšana un attīstīšana, pārmaiņu vadīšana. 

Visās konkursa kārtās Lejiņa guva ļoti augstu novērtējumu. 

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks, Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, Valsts administrācijas skolas direktore Agita Kalviņa, Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētāja Rūta Muktupāvela. Tāpat pretendentu vērtēšanā tika piesaistīti neatkarīgie novērotāji: Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti