Panorāma

Saeimas juristi vērtē NEPLP

Panorāma

K. Kariņa runa Eiroparlamentā

Atbrīvo Rīgas 1. slimnīcas lietā aizturētos

Atbrīvo Rīgas 1. slimnīcas iepirkumu lietā aizturētos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 1 mēneša.

Lietā par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu Rīgas 1. slimnīcas iepirkumos atbrīvotas visas trīs Rīgas 1. slimnīcas lietā aizturētās personas, toskait slimnīcas valdes loceklis Genādijs Sevastjanovs. Gan viņam, gan abiem pārējiem otrdien aizturētajiem piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Latvijas Televīzijai (LTV) kļuvis zināms, ka lietā iesaistīts arī Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā apsūdzētais Aleksandrs Kreicers.

Pēc kratīšanas Rīgas 1. slimnīcas valdes locekļu kabinetos un dzīvesvietās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturēja trīs personas un paziņoja, ka saistībā ar slimnīcas iepirkumiem uzsākts kriminālprocess par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu. Tā kā KNAB trīs lietā iesaistītās personas aizturēja otrdien no rīta, trešdien beidzās ar likumu noteiktais pieļaujamais aizturēšanas laiks un paturēt šīs trīs personas arī turpmāk apcietinājumā KNAB tiesai neprasīja. Tā vietā visiem trim otrdien aizturētajiem piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Viens no aizturētajiem ir ilggadējais Rīgas 1. slimnīcas ārsts un valdes loceklis Sevastjanovs. Pēc LTV rīcībā esošas informācijas lietā iesaistīts arī Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā apsūdzētais Kreicers. Viņa vadītā būvniecības uzņēmuma "Torensberg" mājaslapā redzams, ka tas Rīgas 1. slimnīcā īstenojis vairākus projektus. Toskait slimnīcas 10. korpusā, kur darbojas arī Datortomogrāfijas nodaļa, kuru saistībā ar KNAB interesi uzreiz pēc kratīšanas pieminēja slimnīcas valdes loceklis Andrejs Pavārs.

Slimnīcas mājaslapā atrodami divi viņa minētajam laika posmam atbilstoši iepirkumi par darbiem 10. korpusā - remontu 10 un 20 tūkstošu eiro vērtībā, un abos uzvarējis SIA "Torensberg".

Kreicera saistību ar Rīgas 1. slimnīcas lietu apstiprina viņa advokāts Saulvedis Vārpiņš.

"Ja jums ir tāda informācija, ka viņš ir bijis aizturēts, protams, varat izmantot, bet es ne apstiprinu, ne noliedzu, es nekomentēšu," teica advokāts. Viņš atzina, ka sniedz "juridisku palīdzību" šajā lietā, taču nekomentēja to, vai šī palīdzība ir Kreiceram personīgi vai "Torensberg" kā juridiskai personai.

Abos iepirkuma līgumos kā kontakpersona norādīts "Torensberg" tehniskais direktors Magnuss Kurpuševs. Viņa telefons trešdienas laikā nebija sasniedzams. Arī pašā uzņēmumā ne viņš, ne Kreicers trešdien sastopams nebija.

Vairāk par lietas apstākļiem neizdevās noskaidrot arī Rīgas 1. slimnīcā. Tās sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Medne uz mediju zvaniem neatbild jau no vakardienas un arī darba vietā viņu neizdevās sastapt. Tāpat kabinetā nebija atrodams otrs valdes loceklis Andrejs Pavārs un arī valdes priekšsēdētāja Natālija Zlobina.

Rīgas 1. slimnīcas kapitāldaļu turētājs, pilsētas vicemērs Vadims Baraņņiks ("Saskaņa") trešdien devies komandējumā uz Maskavu, bet galvaspilsētas mēra pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") LTV norādīja, ka pilnībā uzticas slimnīcas vadībai.

"Pateicoties tādiem cilvēkiem kā Sevastjanova kungs, mums tiešām izdodas projekti, kā operācijas bloks, specifiskas lietas," teica Burovs.

Taujāts,  vai, viņaprāt, aizdomās turētā statuss neliedz Sevastjanovam pildīt valdes vadītāja pienākumus, Burovs sacīja: "Es neesmu informēts, vai viņam ir tāds statuss".

Par tālāku rīcību attiecībā uz pirmās slimnīcas vadību Burovs solīja lemt pēc iepazīšanās ar Sevastjanovam piemērotajiem drošības līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti