Dienas ziņas

Ukrainas vēstnieks: Latvijas ziedotais ļoti labi kalpo

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valsts asinsdonoru centrā jauna zāle un iespējas

Asinsdonoru centrā atklāj jaunu donoru zāli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Valsts asinsdonoru centrā (VADC) Sēlpils ielā trešdien, 1. martā, atklāja jaunu donoru zāli. Tajā apvienotas trīs līdz šim atsevišķas nelielas zāles, ir vairāk vietu donoriem, bet personāls optimizēts.

Rit pirmā darba diena jaunajā donoru zālē VADC Sēlpils ielā, un par to, kāda šķiet nupat oficiāli atklātā telpa, iespaidos dalījās donors Ilmārs Zāģis: "Mazliet pārsteigums. Es visu laiku biju pieradis lejā, vecajās telpās, te – tīri, krāsaini, interesanti, savādāk, labāk katrā ziņā, mūsdienīgāk."

Asinsdonoru centrs atklāj jaunu donoru zāli
00:00 / 02:16
Lejuplādēt

Nodot asinis atnācis arī mūziķis Intars Busulis un viņa sieva Inga. Abi iekārtojas katrs savā sarkanajā krēslā un sarunājas. Intaram Busulim šī ir kārtējā asiņu nodošanas reize, Sēlpils ielas donoru centra personāls viņu uzņem kā senu paziņu, taču jaunajās telpās mūziķis ir pirmo reizi.

Nodot asinis atnācis arī mūziķis Intars Busulis
Nodot asinis atnācis arī mūziķis Intars Busulis

"Izskatās tiešām, ka viss ir sterili un tīri, man tas liekas pats svarīgākais. Personāls brīnišķīgs. Mēs tiekamies jau kuro reizi. Ļoti atsaucīgs ir. Un dāvanas ļoti labas ir," sacīja mūziķis.

VADC direktore Egita Pole stāstīja, ka jaunajā un plašajā donoru zālē vienuviet apvienotas trīs nelielas asiņu pieņemšanas telpas un arī personāls.

"Katrā zālē bija noteiktam personālam jābūt. Šobrīd mēs personāla skaitu varam samazināt, jo šeit viss ir kopā, vienkopus, un, ja ir mazāk donoru, mēs varam novirzīt šos resursus kaut kur citur," teica Pole.

Viņa cer, ka jauno telpu patīkamā vide pievilinās arvien jaunus donorus. Jau pagājušais gads šajā ziņā bijis ļoti veiksmīgs – asinis ziedotas 57 000 reižu, un tā ir augstākā donoru atsaucība pēdējos 11 gados, taču krājumi pastāvīgi jāatjauno.

"Ļoti trūkst A grupas rēzus negatīvo asiņu krājuma, tā kā šīs grupas donorus mēs īpaši gaidām šajās dienās," atzina VADC vadītāja.

Asiņu nodošana aizņem apmēram 20 minūtes; vienā reizē jāziedo puslitrs asiņu, un par šo labo darbu pienākas darba devēja apmaksāta atpūtas diena.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti