Dienas ziņas

"Pogā" pieejama ūdens dziedniecības telpa bērniem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Arvien neskaidrs iemesls griestu iegrūšanai Bolderājā

Arvien neskaidrs iemesls jumta paneļa iekrišanai bēniņu stāvā Bolderājā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Patlaban vēl nav noskaidrots oficiālais iemesls, kādēļ otrdien pēcpusdienā Bolderājā, Stūrmaņu ielā 3, daudzdzīvokļu namam iebruka jumts. Māja bijusi atbilstošā tehniskā stāvoklī, un nekas nav liecinājis par iespēju griestiem iegrūt, norādīja ēkas apsaimniekotājs. 

Izsaukumu uz notikuma vietu Rīgas mikrorajonā Bolderājā ugunsdzēsēji saņēma otrdien – īsi pirms plkst.17. Glābēji veica visas kāpņu telpas evakuāciju.  

Iemesls jumta iegrūšanai pašlaik vēl nav skaidrs. Tā noskaidrošanai nepieciešama padziļinātāka ekspertīze.

Rīgas domes Būvobjektu kontroles nodaļas vadītāja vietniece Aija Meļņikova komentēja: "Tad jau tiks lemts par to, vai ir nepieciešams turpināt pārtraukt ekspluatāciju visā kāpņu telpā vai mainīt kaut ko. Bet tas būs zināms tikai tad, kad būs šis apsekošanas atzinums."

Par konkrētās daudzdzīvokļu mājas apsekošanu Bolderāja atbild "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP). Kompānijā norādīja, ka par māju Stūrmaņu ielā iedzīvotāju sūdzības iepriekš neesot saņemtas, tāpat arī iepriekš veiktās apsekošanas nav liecinājušas par notikušā scenārija iespējamību. Vienlaikus tieši tā sauktā lietuviešu projekta ēkām pastāvot zināms risks ar paneļa sēžas vietu. Tas kļuvis par iemeslu griestu iegrūšanai Stūrmaņu ielā esošās ēkas gadījumā.

"2014. gadā bija līdzīgs gadījums Rīgā, kad līdzīgas sērijas mājai šis panelis izkustējās no vietas. Bet jāsaka, ka tur bija problēma, ka šajā ēkā bija aizdambējušās notekcaurules un izveidojās ļoti liels ūdens daudzums uz jumta. Tā rezultātā palielinājās slodze, un šis panelis nobruka zemāk. Šajā gadījumā nav pazīmju, ka ir bijusi ļoti liela slodze, bet panelis ir nobīdījies," stāstīja RNP pārstāvis Krists Leiškalns.

Mājas iedzīvotājiem, kuri tika evakuēti, pašlaik nav atļauts atgriezties savās mājās. Lielākā daļa cilvēku atraduši iespējas apmesties kādā alternatīvā dzīvesvietā, bet divām personām nodrošināta nakšņošana dienesta viesnīcā. Tas, kad iedzīvotāji savos mājokļos varētu atgriezties, pašlaik vēl nav zināms.

KONTEKSTS:

Otrdien, 29. novembrī, Bolderājā, Stūrmaņu ielā 3, daudzdzīvokļu ēkai no jumta atdalījusies betona plāksne un iekritusi bēniņos, no ēkas evakuēti 24 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti