Arī svētdien neviens autobusu reiss «Nordeka» šoferu streika dēļ nav atcelts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Starppilsētu pasažieru pārvadājumu uzņēmuma AS "Nordeka" apmēram 15 šoferu streika dēļ arī svētdien neviens autobusu reiss nav atcelts, informēja Rīgas autoostā.

Ar arodbiedrību LABA sazināties neizdevās.

Kā ziņots, sestdien sākās "Nordeka" autobusu vadītāju streiks. Streikam pieteikti 22 šoferi, bet visi tajā nepiedalījās.

Uzņēmuma vadība esot atteikusies meklēt kompromisus par atalgojuma paaugstināšanu šoferiem, aģentūrai LETA iepriekš sacīja arodbiedrības LABA valdes priekšsēdētājs Raimonds Gailis.
No uzņēmuma pārstāvja Gunāra Baubeļa esot saņemta kategoriska atbilde, ka uzņēmuma īpašnieks ir attiecies no sarunām par atalgojuma paaugstināšanu. Taču Gailis redz vairākus avotus nepieciešamajiem līdzekļiem - tie pašlaik tiek izlietoti vadībai pietuvināto darbinieku atalgošanai, jaunu biroja darbinieku pieņemšanai un telpu remontiem.

Ņemot vērā, ka nav ziņu par kādu atceltu reisu un ka visi reisi ir izpildīti, tad tas ir paveikts, pārkāpjot Darba likumā paredzētās darbinieku tiesības uz atpūtu, liekot strādāt virsstundas, secinājis Gailis.
LABA pārstāvji solīja streikot beztermiņā, lai gan norādīja, ka viss būs atkarīgs no autobusu šoferu izturības, jo jāņem vērā, ka šoferiem ir arī apgādājamie.

Streiks būs beztermiņa - turpināsies tik ilgi, kamēr vadība izpildīs arodbiedrības prasību paaugstināt minimālās darba algas stundas tarifa likmi vismaz par 25%, aģentūru LETA informēja arodbiedrība LABA.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti